ru ua

На Закарпатті розслідують загадкову смерть 30-річної породіллі

На Закарпатті розслідують загадкову смерть 30-річної породіллі Фото: Вагітність (pixabay.com/boristrost)

Слідчі та чоловік померлої намагаються знайти винних у смерті молодої жінки

У Хустському районі Закарпатської області в ніч на 29 червня в районній лікарні померла 30-річна породілля з села Копашнева. Чоловік померлої Олександр Довганич до цих пір не наважується розповісти про трагедію дітям, які залишилися напівсиротами. Новонароджена дівчинка є третьою дитиною померлої, повідомляє Мukachevo.net.

"Жінку вже не вернути, ось діти починають питати де мама. Що їм говорити? Де мама? Якийсь лікар забрав життя. Просто по халатності", - розповів чоловік померлої Олександр Довганич.

28 червня його дружина пішла на звичайний прийом до лікаря. В обід вона повідомила, що лікар вколов їй якийсь препарат та сказав, що за 20 хвилин почнуться пологи. Близько 16:00 години йому зателефонували рідні, повідомили про поповнення в родині та про важкий стан дружини.

"Я дзвонив два рази, ніхто трубку не брав, на третій раз додзвонився, вони вже сказали, їй дуже погано… Після 21:00 години мені подзвонили і сказали, що жінка померла", - розповів Олександр.

Лікарі зняли з себе відповідальність, а родині померлої повідомили, що так склалися обставини.

"Пішов до лікаря, до Канчія, він мені сказав "прийміть співчуття", і пояснив, що його пізно покликали на ту операцію, треба було трохи раніше покликати", - відзначив Олександр.

Наразі триває слідство. Через два тижні будуть готові результати призначеної раніше експертизи. Проте сторона постраждалого хоче заявити клопотання слідчому про призначення комплексної судово-медичної експертизи.

"Сторона вважає, що це буде більш об’єктивна інформація, маємо надію вона роз’яснить нам, як мали діяти лікарі, які реанімували людину і приймали роди", - розповів адвокат Василь Калин.

Найсуворіше покарання, яке чекає на винуватців за статтею 140 Кримінального кодексу України, ув’язнення строком до двох років. Однак рідні та адвокат майже впевнені, що враховуючи пом’якшувальні обставини, на підозрюваного чекає позбавлення права працювати лікарем на строк до трьох років.

До речі, у Тернопільській області розслідують смерть дівчини, яка померла після народження первістка.