ru ua

На Закарпатті сім'я усиновила 67 сиріт

На Закарпатті сім'я усиновила 67 сиріт Фото: Дівчатка (pixabay.com/ru/users/benscherjon)

Держпідтримки сім'я не має, так як офіційно не є ні будинком сімейного типу, ні прийомною сім'єю

За останні 30 років Марія і Василь Луцьо з Ужгорода усиновили 67 сиріт. Про це пише "Високий Замок".

Марія Іванівна двадцять років працювала в пологовому будинку. Не раз ставала свідком, коли "новоспечені" мами відмовлялися від немовлят і залишали своїх синів і дочок у їхньому закладі. Від того серце кров'ю обливалося.

Бажання взяти у свою сім'ю дитину з інтернату прийшло не відразу.

"Така думка з'явилася у чоловіка. Він побачив передачу про дітей-сиріт і розчулився до сліз. Каже: "Давай, візьмемо собі сироту", - розповіла Марія.

З тих пір минуло тринадцять років. За цей час через будинок подружжя пройшло 67 дітей. Марія і Василь вирішили брати насамперед тих, хто закінчує школу і кому нікуди йти після інтернату. Спочатку це були три дівчини. Потім було кілька хлопчиків. Але сім'я переконалася, що різностатевих підлітків одночасно виховувати дуже важко, тому подружжя Луцьо почали приймати тільки дівчат.

Щорічно Марія і Василь беруть до себе по кілька вихованців з дитячих будинків. Щоб усім вистачало місця для сиріт побудували величезний будинок в селі Палло Ужгородського району - з кімнатами, кухнею, вітальнею і спортивним залом.

"Наша мета як батьків - навчити їх жити серед людей, стати хорошими матерями і дружинами. В цьому році беремо ще двох дівчаток", - розповіла Марія Іванівна.

На Закарпатті сім'я усиновила 67 сиріт

Фото: Марія Луцьо з дочками (wz.lviv.ua)

Зазначимо, що державною підтримкою Луцьо не користуються, тому що офіційно не є ні будинком сімейного типу, ні прийомною сім'єю.

До речі, соцмережі вразила історія про пожертву для дітей.

Раніше в Івано-Франківську школярі побили сироту.