ru ua

У Запорізькій області лікарі виявили спалах серйозної хвороби у дітей

У Запорізькій області лікарі виявили спалах серйозної хвороби у дітей Фото: Дитина (twitter.com/WHO_Europe)

Різке зростання захворюваності відзначається з кінця вересня

У Запорізькій області зареєстровано черговий циклічний підйом захворюваності на кір. Про це повідомляє Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ.

Різке зростання захворюваності відзначається з кінця вересня. У жовтні офіційно було зареєстровано 23 випадки, у листопаді - 103 випадки. Всього станом на 11.12.2017 кількість хворих на кір по області складає 170, у тому числі 90 випадків - Запоріжжя, 78 - Запорізький район, по 1 випадку в Вільнянському та Михайлівському районах. У Запорізькому районі 40 випадків кору зареєстровано в школі "Інтелект" с. Кушугум. Останній випадок кору в школі "Інтелект" був зареєстрований 22.11.2017 р. З 13.11 по 03.12 школа була закрита на карантин, з 04.12 у школі розпочався навчальний процес.

"У Запорізькому районі один випадок кору зареєстровано також у Балабинском навчально-виховному комплексі (учень 1-го класу) – за станом на 11.12.2017 навчальний процес у школі призупинено", – повідомили в Моз.

Нагадаємо, що експертна комісія МОЗ визнала лікарів Жидачівської районної лікарні винними у смерті 12-річного пацієнта. Зокрема, у загибелі Романа Кулака звинувачуються вісім медпрацівників.
Влітку батько привіз сина, який скаржився на болі в лікарню. Інфекціоніст, хірург і педіатр хлопчика лікували від отруєння і теплового удару. Узгодженості дій між лікарями не було, і тепер медики перекладають відповідальність один на одного. 12-річний Роман провів у лікарні 12 годин. Хлопчикові ставало все гірше, але ніхто не зміг встановити правильного діагнозу.

Також повідомлялося, що в Україні спостерігається спалах кору. За даними Міністерства охорони здоров'я, захворіло вже дві з половиною тисячі осіб, що в рази більше, ніж в 2016 році.

Лікарі розповіли, що розпізнати кір можна за таким симптомам, як висока температура, нежить, кашель, почервоніння очей і висипання по всьому тілу. Серед ускладнень хвороби – пневмонія, запалення вуха, втрата зору і ураження нервової системи.