ua en ru

Недолуга молодь, "красива" пропаганда і "Путін – злодій": про життя в Росії очима українця

Недолуга молодь, "красива" пропаганда і "Путін – злодій": про життя в Росії очима українця Колаж РБК-Україна
Автор: Егор М.

Єгор, який три роки жив і працював в РФ, розповідає про те, чому молодь в Пітері має більше можливостей, ніж їхні київські однолітки, і про багато іншого

Дуже часто в мережі я натрапляю на коментарі та дискусії про те, що в Росії все погано, країна скочується в "совок", продуктів немає, людей вважають за бидло і т. д. Але, як показує практика, пишуть більше всіх про це юзери, які самі в РФ не були, а будують свої висновки, переглядаючи вечірні новини по ТБ і кілька разів в день гортаючи інтернет-видання. З боку російських користувачів, втім, та ж картина: "українці, ви замерзнете без нашого газу", "вас поневолили американці", "ви вмираєте з голоду" та інші "мижебратьєвская" нісенітниця.

Мені 27 років. Звуть Єгор. Я з Києва. Не журналіст, не блогер, не чиновник і не співак. Простий менеджер середньої ланки (з вищою освітою, звичайно ж). Перший раз самостійний візит до РФ був ще коли я працював у Києві. Це було відрядження в Тюмень. У нас сонечко, +10-15, осінь. А там – сніг...

Робота

Перший же сюрприз, який підготувала мені Росія – мобільний зв'язок. SIM-карти прив'язуються до паспорту або, як у моєму випадку, до тимчасової реєстрації. Просто так купити можна, звичайно, але треба пошукати. Більше, в принципі, жодних сюрпризів не спостерігалося, бо це був чисто робочий візит.

В подальшому мені довелося три роки пожити в Єкатеринбурзі і Санкт-Петербурзі. Ці роки принесли багато всяких вражень. І ось в цей період основним сюрпризом для мене стало оформлення документів. Бо, якщо ти не хочеш працювати як "гастер" (гастарбайтер – термін, що позначає іноземця, який працює по тимчасовому найму - Прим.), то треба оформлятися.

Недолуга молодь, "красива" пропаганда і "Путін – злодій": про життя в Росії очима українця

Гастарбайтер (фото: instagram.com)

Є кілька варіантів оформлення – різниця тільки в подальшій меті. Так як в подальших планах не було залишатися в РФ, то я оформив робочий патент. Це була марудна процедура з купою документів, страховкою, медичним обстеженням і довгими чергами... Після отримання патенту кожен місяць потрібно оплачувати податок (2000-3500 руб.). По суті, для того, щоб просто працювати.

Але не всі компанії готові взяти на роботу іноземця. Або не хочуть морочитися з документами, або ж - просто не можна. Але, як і скрізь, диво досвід, трудова книжка і, головне, підвішений язик допоможуть влаштуватися.

Відразу питання по заробітній платі. На моїй практиці іноземці хорошу з/п, а тим більше "білу" з медичною страховкою, не отримували. Лише мінімальний оклад плюс відсоток в конверті. Але знову-таки, якщо голова на плечах є – заробляти можна.

Житло

З цінами на життя (житло, продукти харчування, техніка) – все відносно. Якщо порівнювати, наприклад, з Києвом – то дорого. Але якщо порівняти зарплати там і тут, все перевести і перерахувати, то вийде плюс-мінус однаково.

Недолуга молодь, "красива" пропаганда і "Путін – злодій": про життя в Росії очима українця

Напис на стіні (фото: instagram.com)

Нормальна заробітна плата в РФ – близько 40 тисяч рублів для молодого фахівця. Наприклад, квартира недалеко від метро в спальному районі обійдеться від 16-26 тисяч, якщо говорити про Пітер. А в Єкатеринбурзі за 23 тисячі можна знайти шикарну квартиру у прекрасному районі. Загалом, все відносно.

Стереотипи

Я думаю, стереотипи не дарма з'явилися. Але не помічаєш цього, поживши якийсь час поруч з ними. Точно так само, в принципі, можна сказати про українців та інші національності.

Люди різні бувають. На Уралі – дійсно суворі, "люті" мужики. У Санкт-Петербурзі – всі культурні і привітні. А горілка-матрьошка-балалайка на моєму шляху не траплялися. Хоча, такі екземпляри є, звичайно, і росіяни самі сміються над цим. І просто розводять руками: мовляв, що поробиш?

LITTLE BIG - Everyday I'm drinking

Молодь

Можу сказати, що молодь – така ж, як і наша. Може, трошки зашорена (духовно нерозвинена, обмежена, недолуга – Прим.). Але в цілому – все схоже: напрями, субкультура, музика, спорт, книги.

Тільки, як мені здається, у російської молоді є трохи більше можливостей. Це стосується кількості музичних груп, відвідування концертів. Тут же і різнопланові спортивні секції, відвідувати які дозволяє достатня кількість спорткомплексів... А клуби, бари – точно такі самі, як і у нас. Тільки в РФ, зокрема – в Пітері, їх більше в рази. Там якась окрема культура барів, в кожному є щось своє неповторне.

Недолуга молодь, "красива" пропаганда і "Путін – злодій": про життя в Росії очима українця

Зашорена молодь (фото: instagram.com)

Путін і "зомбоящик"

Росіяни не такі вже й дурні. Багато хто розуміє, що діється, і не всі ведуться на влив інформації, зомбування з ящика і т. д. Ну, а молодь, зокрема, ділиться на два табори. Одні на все горло кричать, що типу "Путін – збс", а інші трохи тихіше кажуть: "Путін, пнх" - одним словом, визнають, що президент злодій. Але майже всі на питання "а чьо Путін-то?" відповідають: "Ну, а кто?"

Недолуга молодь, "красива" пропаганда і "Путін – злодій": про життя в Росії очима українця

Багато росіян не підтримують Путіна (фото: instagram.com)

При цьому ось ті 80 відсотків, які нібито постійно голосують за Путіна і "єдиноросів" на виборах – це, без всяких сумнівів, висмоктана з пальця цифра. Але відсотків 60 дійсно підтримують свого нинішнього лідера, який "підняв Росію з колін".

Взагалі, скільки не зустрічався з різними людьми різних класів, віку тощо – всі говорили одне і те ж: діється хрінь між країнами, а страждають люди.

У всіх є друзі, родичі в Україні, вони переймаються, спілкуються, продовжують їздити в гості... Але як я зрозумів, про деякі речі вони говорять без перевірки. Наприклад про те, з чого почався Майдан або "кримнаш". Вони просто ввібрали десь інформацію, і далі понеслася "радіопередача". Якщо просили - пояснював, давав посилання на пруфи. І їхня думка мінялася.

По ящику кожен день ні-ні та й з'являлася інформація, мовляв, в Україні так-то і так-то, ай-яй-яй, фу які. Але вуалювали, звичайно, красиво... Часто говорять все, як є, але багато чого не договорюють. У нас це робиться жорстко – з екранів тупо вливають інфу, що там вороги, кров, м'ясо і т. д. Тому телевізор не дивлюся.

Незважаючи на всі "плюси" і "мінуси", я вважаю себе патріотом України. Зараз живу в Києві і хочу жити і працювати в своїй рідній країні.

* Думки авторів статей, розміщених на наших сторінках, можуть не збігатися з думками і позицією редакції.

Чи варто розірвати дипвідносини з Росією?