ru ua

"Завалили експертизу": адвокат потерпілих заявила, що слідство "вигороджує" Зайцеву

"Завалили експертизу": адвокат потерпілих заявила, що слідство "вигороджує" Зайцеву Колаж РБК-Україна

Новий скандал по справі жахливого ДТП у Харкові

Стали відомі нові подробиці судового розгляду жахливої ДТП у Харкові, де загинули 6 людей, а ще 5 були госпіталізовані. Адвокат потерпілих в аварії Лариса Матвєєва заявила, що поліція "вигородила" обвинувачену Олену Зайцеву, "заваливши" експертизу на предмет наркотичного або алкогольного сп'яніння. Про це передає OBOZREVATEL.

Матвєєва стверджує, що слідчий, який займався розслідуванням цієї справи, не передав судово-медичну експертизу необхідних документів щодо проведених лабораторних дослідженнях по аналізах Зайцевої.

"Слідчий, який вів справу про ДТП, призначив судово-медичну експертизу. Відправив експерту питання - в якому стані перебувала Зайцева на момент ДТП? Але на експертизу він передав купу документів, навіть про те, чим вона перехворіла в дитинстві. Жодного документа про проведені лабораторних дослідженнях по аналізах обвинуваченої, ні попереднього токсикологічного дослідження від 19 жовтня, ні результатів огляду", - заявила адвокат потерпілих.

За її словами, теоретично експертиза проведена, а фактично – ні. Адвокат підкреслила, що на цю помилку слідчого не звернула уваги прокуратура, яка зобов'язана контролювати слідство.

Матвеєва відзначила, що зараз адвокати потерпілих фактично займаються виконанням обов'язків слідства і прокуратури - збирають всю доказову базу провини Зайцевої.

"Насправді це обов'язок прокуратури як сторони обвинувачення - збирати докази вини. Ми не повинні цього робити, але у нас є таке право. І тепер ми за них виконуємо цю роботу. А прокуратура навіть не завжди нас підтримує в суді, коли ми заявляємо свої клопотання, просимо долучити зібрані матеріали до справи", - розповіла адвокат.

Лариса Матвєєва закликає провести розслідування і покарати винних, які недбало поставилися до своїх обов'язків.

"Хто-то повинен попрощатися з роботою або навіть понести кримінальне покарання, якщо помилки допускали спеціально. Адже це резонансна справа, де багато загиблих і постраждалих. Результат експертизи не повинен вплинути на ступінь вини Зайцевої. Але я не бачу з боку прокуратури бажання виправляти помилки", - підсумувала вона.

Нагадаємо, 18 жовтня 2017 року в Харкові сталася смертельна ДТП. Автомобіль Lexus, за кермом якого була 20-річна Олена Зайцева, врізався у Volkswagen Геннадія Дронова, після чого протаранив натовп. П'ятеро людей загинули на місці, ще одна дівчина померла в лікарні, п'ятеро були госпіталізовані у важкому стані.

Ще повідомлялося, суд доручив знайти зниклого свідка у справі Зайцевої. Лікар-нарколог Олена Федірко, яка провела перше обстеження Зайцевої після ДТП, не з'являється на засідання суду.

Також Дмитро Марцонь розповів про лікаря-нарколога Олену Федірко, яка провела перше обстеження Зайцевої після ДТП, а тепер не з'являється на засідання суду. За його словами, врач-нарколог "вигородила" Зайцеву.

Відомо, що експерти не змогли встановити швидкість автомобіля Зайцевої.

Рекомендуємо до перегляду:

Топ-10 резонансних ДТП за місяць