ua en ru

Жителі Криму розповіли про зміни у житті після анексії

Жителі Криму розповіли про зміни у житті після анексії Фото: Кримські татари

Російський соціолог Баринов назвав кримських татар "закритої, що живе у своєму світі групою людей, яка сильно орієнтується на Меджліс"

Більшість кримських татар вважає, що в поточному році їх рівень життя знизився, і лише кожен п'ятий житель анексованого Росією півострова заявив, що 2015-й став роком позитивних змін. Про це пише російська ділова газета "Ведомости".

Як зазначає видання, опитування в Криму проводили співробітники Федерального агентства у справах національностей.

Так, 60% опитаних сказали, що за півтора роки, що минули після референдуму, "влади" півострова не змогли вирішити жодної проблеми. Ще 15% кримських татар переконані, що ситуація в регіоні значно погіршилася. Половина респондентів зізналися, що не помічають змін.

Щоправда, керівник агентства Ігор Баринов вважає, що результати опитування не можна назвати "реальністю", оскільки всі кримські татари - це "закрита, що живе в своєму світі своїм життям група людей, яка сильно орієнтується на Меджліс".

Баринов заявив, що у татар немає власної думки, оскільки вони слухають тільки те, що говорять лідери.

"Проблема кримських татар, якщо нею не займатися щільно, може рано чи пізно призвести до деструктивних речей. Їх суспільною свідомістю маніпулюють лідери Меджлісу, які в Криму і не живуть", - сказав він.

При цьому Баринов привів "власні" цифри. За його словами, не більше проукраїнськи налаштованих залишаються лише 15%, близько 30% вже повністю перейшли на бік Росії, а всі решта поки не зробили вибору.

У свою чергу голова Меджлісу Рефат Чубаров заявив, що кримські татари не сприймають "окупантів як людей, що прийшли творити добро для Криму". На його думку, інтерпретація опитування "відбувається відповідно до встановленої в Росії ідеологією" і серед 300 тис. кримських татар є лише "кілька сотень колаборантів", більшість не погодиться з тим, що їх намагатимуться поставити у "рамки, підготовлені у Кремлі".

Разом з тим в Керчі пенсіонери та інваліди займають чергу в ЖЕК з 3 годин ранку. Люди підкреслюють негуманність такого до себе ставлення, коли вони змушені миритися з "порядком" у кращих традиціях СРСР.

Журналісти сайту "Керч.ФМ" підготували відеосюжет, де показано невелике приміщення, в якому зібралися близько 100 осіб. Інші керчане, ледь побачивши цю чергу, відмовляються в ній стояти і йдуть.

Очікують розповіли, що працівники не встигають обслужити таку кількість людей, так як в чергу шикуються городяни з шести Жеків. Також вони відзначили, що працюють всього два кабінети, це мало, щоб прийняти всіх бажаючих.

До речі, мешканці Керчі та Севастополя проігнорували прес-конференцію Путіна.

Раніше Styler писав про те, що жителям Керчі сподобалося жити без світла.