"Тваринам – права, знущанням – хана": Як у Києві пройшов Марш за права тварин (яскравий фоторепортаж)

Неділя 15 жовтня 2017 18:31
"Тваринам – права, знущанням – хана": Як у Києві пройшов Марш за права тварин (яскравий фоторепортаж)
Фото: Всеукраїнський марш за права тварин пройшов у 17 містах (РБК-Україна)

Під собачий гавкіт і пісню "Imagine" Джона Леннона Марш за права тварин стартував рівно опівдні в столичному Парку Шевченка

Близько тисячі активістів і просто небайдужих людей зібралися у неділю, 15 жовтня, в центрі Києва, щоб відкрито заявити про порушення прав тварин в Україні. Організатори акції – зоозахисна ініціатива UAnimals – закликали учасників не просто приходити з плакатами і гаслами, але також приводити з собою чотирилапих друзів, заради яких і затівається корисна ініціатива.

"Для прояву гуманності не повинно бути приводів" (глава ініціативи UAnimals Олександр Тодорчук)

Марш за права тварин у Києві

Фото: Активісти висунули 11 головних вимог, серед яких - заборона діяльності притравочних станцій (РБК-Україна)

Ближче до полудня сотні людей почали "стікатися" до пам'ятника Т. Шевченко навпроти червоного корпусу Київського національного університету – улюбленої точки збору столичних активістів.

При цьому спочатку, якби не серйозні меседжі на плакатах, цілком могло скластися враження, що ви прийшли на "виставку домашніх улюбленців" - сотні собачок і котиків різних порід поспішали подружитися буквально з кожним.

Поки представники різних зоозахисних організацій репетирували гасла й речівки, перехожим активісти вручали інформаційні листівки.

З'ясувалося, що аналогічна акція проходить ще в 17 містах України. У кожному місті Марш за права тварин піднімає конкретні проблеми, які повинні вирішувати місцева влада. Більш того, за підсумками акцій адміністрації міст отримають листи, де всі ці вимоги будуть перераховані.

Марш за права тварин, вимоги

В результаті з захисниками тварин в усіх містах-учасниках Всеукраїнського маршу буде підписаний "Універсал з метою зоозахисту до 2025 року".

Серед цілей: заборона експлуатації тварин у цирках і дельфінаріях, з метою жебрацтва та фотопослуг, заборона роботи притравочних станцій, перешкоджання діяльності хутрових ферм, заборона експериментальної діяльності над тваринами і т. д

Олександр Тодорчук

Фото: Ініціатор UAnimals Олександр Тодорчук (РБК-Україна)

Організатори маршу зазначили, що у подібних акцій в принципі не повинно бути особливих приводів. Однак Олександр Тодорчук зазначив, що сім місяців тому (15 березня) багатьох українців засмутила новину про вбивство білої левиці, яка втекла з цирку. Так, у Прилуках на гастролях перебував цирк "Кобзов". Через недогляд персоналу клітка з дворічним хижаком виявилася незамкненою. До пошуків левиці місцева поліція залучила... досвідченого мисливця, який і вбив тварину.

"Важливо, щоб голос громадськості був сильнішим, бо він допомагає нам у роботі"

Джамала на Марші за права тварин

Фото: Джамала та її померанський шпіц Баду також прийшли на акцію. До речі, на співачці - шуба від українського бренду Who is it?, який виступає проти використання натурального хутра. Всього було випущено 15 таких шубок, облитих білою і червоною фарбою, що символізує молоко і кров. Частина коштів від продажу цих шуб буде спрямована у фонд реабілітації ведмедів у Житомирській області (РБК-Україна)

Підтримати вимоги організаторів Всеукраїнського маршу прийшли також представники шоу-бізнесу і українські політики.

Так виконуючий обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун також приєдналася до акції.

"По-перше, я виступаю проти знущання над тваринами, за такі вчинки повинна бути кримінальна відповідальність. У поліції повинно бути право забирати у недобросовісного господаря домашню тварину, передавати її в притулок. Багато законів в цьому відношенні сьогодні не виконуються і над цим треба працювати. Також я за гідне ставлення навіть до тих тварин, які вирощуються для потреб людей і яких часом утримують у жахливих умовах.

Ми входимо в європейський простір також і зі своїми домашніми улюбленцями або тваринами, які живуть з нами на одній землі", - поділилася своєю точкою зору Уляна Супрун.

 виконуючий обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун

Фото: Виконуючий обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун (РБК-Україна)

Громадський діяч також відповіла на питання, чи є у неї домашні тварини.

"У моїй сім'ї була собака породи Джек-рассел-тер'єр, звали її Эн'я. На жаль, три роки тому вона відійшла від нас. До сьогоднішнього дня ми так і не наважилися знову завести домашню тварину через брак вільного часу. Адже це дуже велика відповідальність! Думаю, багато людей навіть не здогадуються про це", - розповіла Супрун.

Остап Семерак

Фото: Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак (РБК-Україна)

"Дуже важливо, щоб голос громадськості був сильнішим, бо він допомагає нам в роботі.

Якщо конкретніше, нам потрібен сильний голос суспільства у спілкуванні з дельфінаріями. Сьогодні Міністерство екології разом з громадськими організаціями бере участь у судових процесах про заборону дельфінаріїв. Наступний крок - ми працюємо над створенням реабілітаційних центрів. Тому дельфінів, які сьогодні знаходяться в дельфінаріях, не можна просто так випустити у відкритий світ. Їх треба підготувати до цього. Зараз шукаємо, де такі центри можна створити. Можливо, в Одеській або Миколаївській області, де є вихід до Чорного моря.

Також потрібно, щоб нас підтримали у русі занесення лося в Червону Книгу. Працюємо над цим майже рік. Система дуже складна, необхідно змінити процедури прийняття рішень. Тому що формально Міністерство екології не бере участь в процесі занесення тварин в Червону Книгу. Це завдання Національної академії наук, а вони не завжди хочуть такі рішення приймати", - розповів Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, який також приєднався до Маршу за права тварин.

Кішка Білочка і Джек-рассел-тер'єр Вілсон за права тварин в Україні

Всеукраїнський марш за права животніх

Фото: Марш за права тварин у Києві зібрав близько тисячі учасників (РБК-Україна)

Промовивши ще раз головні вимоги Маршу, учасники акції величезним натовпом рушили з Парку Шевченка по Хрещатику до головного "пункту призначення" - до стін Верховної Ради України.

Основні гасла заходу: "Україна – гуманна країна" і "Тваринам – права, знущанням – хана".

Поки маршируємо поруч з людьми, котиками і собачками, є можливість ближче розглянути і поспілкуватися з учасниками Маршу.

Кішка Білочка

Фото: Кішка Білочка і її господиня Валентина (РБК-Україна)

Ось зустрічаємо популярну кішку Білочку і її господиню Валентину.

"Мені категорично не подобається, як експлуатують тварин у цирку. Це абсолютно не ті умови, в яких тварина повинна знаходитися. Це бізнес, гроші, а заробляти на живій істоті вважаю неправильним заняттям. Людина може вийти і захистити себе в судовому порядку, а тварина – ні. Вона тільки може подивитися тобі в очі, більше нічого. До речі, я в цирку останній раз була ще школяркою, в початкових класах... А свою Білочку я ніяк не "експлуатують". Та і як її можна ображати. Це позитив, краса, моя "таблетка здоров'я", - розповідає Валентина.

Собаки на Марші за права тварин

Фото: Джек-рассел-тер'єр на прізвисько Вілсон захищає свою зграю (РБК-Україна)

Ще одна "зірка" Маршу – моторний і відважний Джек-рассел-тер'єр на прізвисько Вілсон Віва Форева. Разом зі своєю зграєю він також прийшов на Марш і гавкав на кожного потенційного суперника.

"Так, охороняє свою зграю, - посміхається господиня Вілсона. – Ми прийшли на Марш, щоб насамперед виступити проти експлуатації тварин у цирках. Також дуже хочеться, щоб в Україні були притулки для тварин з належними умовами їх утримання. Звичайно, в ідеалі – відсутність таких притулків за непотрібністю. Однак поки що вони повинні бути".

Марш за права тварин у Києві

Фото: Активісти виступають проти будь-яких проявів насильства по відношенню до тварин (РБК-Україна)

altaltaltaltaltalt
 

Фото: Марш за права тварин пройшов центральними вулицями Києва (РБК-Україна)

З господинею бравого Вілсона і його зграєю вирішили продовжити розмову і торкнутися теми, яка викликала деякі протиріччя серед учасників акції. Так, деякі активісти заявляли, що кастрація домашніх тварин – це також ознака негуманного ставлення.

"Я так не вважаю! Є медичні показання для кастрації. Якщо у вас вдома є собака, але ви не готові утримувати ще й інших цуценят, то навіщо в такому разі мучити тварину?! Адже на цьому ж ґрунті у собаки може розвинутися цілий ряд хвороб, у тому числі рак. Тому краще тварину каструвати, щоб вона прожила довго", - розповіла одна з учасниць Маршу за права тварин.

Учасники Маршу за права тварин

Фото: Прийшли на акцію і Олександр з Романом, для яких головне - просвітницька мета Маршу за права тварин. При цьому хлопці виступають проти дельфінаріїв та експлуатації тварин у цирках. Цікаво, що вони також вважають не дуже гуманним утримання тварин навіть у домашніх умовах (РБК-Україна)

Марш за права тварин завершився під стінами Верховної Ради України. Навіть дощ не розігнав активістів!

Поки організатори в черговий раз оголошували вимоги до українських політиків і правозахисників, зустрічаємо ще одного популярного учасника Маршу - Чихуахуа Ебі.

Марш за права тварин

Фото: У собачки Ебі дуже сумна історія (РБК-Україна)

Виявилося, що у забавної маленької собачки зовсім не весела історія.

"Їй 14 років і її використовували для отримання цуценят. Всі ці 14 років вона жила в клітці, у неї було дуже багато операцій кесаревого розтину, у неї проблеми з серцем, відсутні зуби. А коли Ебі стала непотрібною, її просто викинули в коробці в притулок. Тварина без людини не може. Я її забрала з притулку. У мене також є тварини, я волонтер. Але це вже моя собачка.

Ми виступаємо проти використання декоративних тварин у цілях бездумного розмноження, без документів. У тих людей не було документів, вони розводили тварин як хотіли, і стільки разів, скільки хотіли. Ми виступаємо в тому числі за те, щоб заводчики були гуманними по відношенню до своїх тварин, не плодили їх тільки заради грошей", - розповіла волонтер Олеся.

altaltaltaltaltalt
 

Фото: Марш за права тварин в Києві (РБК-Україна)

До речі, Джамала розповіла, чому прийшла на Марш за права тварин.

"Звичайно, кожен день читаючи неймовірну кількість повідомлень про страждання, хвороби і бідність, мені хочеться вийти на "Марш за права людей". Але з тваринами ще гірше справи, тому сьогодні приходь на Марш за права тварин", - написала вона раніше в Instagram.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся