"Тваринам – права, знущанням – хана": Як у Києві пройшов Марш за права тварин (яскравий фоторепортаж)
Під собачий гавкіт і пісню "Imagine" Джона Леннона Марш за права тварин стартував рівно опівдні в столичному Парку Шевченка
Близько тисячі активістів і просто небайдужих людей зібралися у неділю, 15 жовтня, в центрі Києва, щоб відкрито заявити про порушення прав тварин в Україні. Організатори акції – зоозахисна ініціатива UAnimals – закликали учасників не просто приходити з плакатами і гаслами, але також приводити з собою чотирилапих друзів, заради яких і затівається корисна ініціатива.
"Для прояву гуманності не повинно бути приводів" (глава ініціативи UAnimals Олександр Тодорчук)
Фото: Активісти висунули 11 головних вимог, серед яких - заборона діяльності притравочних станцій (РБК-Україна)
Ближче до полудня сотні людей почали "стікатися" до пам'ятника Т. Шевченко навпроти червоного корпусу Київського національного університету – улюбленої точки збору столичних активістів.
При цьому спочатку, якби не серйозні меседжі на плакатах, цілком могло скластися враження, що ви прийшли на "виставку домашніх улюбленців" - сотні собачок і котиків різних порід поспішали подружитися буквально з кожним.
Поки представники різних зоозахисних організацій репетирували гасла й речівки, перехожим активісти вручали інформаційні листівки.
З'ясувалося, що аналогічна акція проходить ще в 17 містах України. У кожному місті Марш за права тварин піднімає конкретні проблеми, які повинні вирішувати місцева влада. Більш того, за підсумками акцій адміністрації міст отримають листи, де всі ці вимоги будуть перераховані.
В результаті з захисниками тварин в усіх містах-учасниках Всеукраїнського маршу буде підписаний "Універсал з метою зоозахисту до 2025 року".
Серед цілей: заборона експлуатації тварин у цирках і дельфінаріях, з метою жебрацтва та фотопослуг, заборона роботи притравочних станцій, перешкоджання діяльності хутрових ферм, заборона експериментальної діяльності над тваринами і т. д
Фото: Ініціатор UAnimals Олександр Тодорчук (РБК-Україна)
Організатори маршу зазначили, що у подібних акцій в принципі не повинно бути особливих приводів. Однак Олександр Тодорчук зазначив, що сім місяців тому (15 березня) багатьох українців засмутила новину про вбивство білої левиці, яка втекла з цирку. Так, у Прилуках на гастролях перебував цирк "Кобзов". Через недогляд персоналу клітка з дворічним хижаком виявилася незамкненою. До пошуків левиці місцева поліція залучила... досвідченого мисливця, який і вбив тварину.
"Важливо, щоб голос громадськості був сильнішим, бо він допомагає нам у роботі"
Фото: Джамала та її померанський шпіц Баду також прийшли на акцію. До речі, на співачці - шуба від українського бренду Who is it?, який виступає проти використання натурального хутра. Всього було випущено 15 таких шубок, облитих білою і червоною фарбою, що символізує молоко і кров. Частина коштів від продажу цих шуб буде спрямована у фонд реабілітації ведмедів у Житомирській області (РБК-Україна)
Підтримати вимоги організаторів Всеукраїнського маршу прийшли також представники шоу-бізнесу і українські політики.
Так виконуючий обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун також приєдналася до акції.
"По-перше, я виступаю проти знущання над тваринами, за такі вчинки повинна бути кримінальна відповідальність. У поліції повинно бути право забирати у недобросовісного господаря домашню тварину, передавати її в притулок. Багато законів в цьому відношенні сьогодні не виконуються і над цим треба працювати. Також я за гідне ставлення навіть до тих тварин, які вирощуються для потреб людей і яких часом утримують у жахливих умовах.
Ми входимо в європейський простір також і зі своїми домашніми улюбленцями або тваринами, які живуть з нами на одній землі", - поділилася своєю точкою зору Уляна Супрун.
Фото: Виконуючий обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун (РБК-Україна)
Громадський діяч також відповіла на питання, чи є у неї домашні тварини.
"У моїй сім'ї була собака породи Джек-рассел-тер'єр, звали її Эн'я. На жаль, три роки тому вона відійшла від нас. До сьогоднішнього дня ми так і не наважилися знову завести домашню тварину через брак вільного часу. Адже це дуже велика відповідальність! Думаю, багато людей навіть не здогадуються про це", - розповіла Супрун.
Фото: Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак (РБК-Україна)
"Дуже важливо, щоб голос громадськості був сильнішим, бо він допомагає нам в роботі.
Якщо конкретніше, нам потрібен сильний голос суспільства у спілкуванні з дельфінаріями. Сьогодні Міністерство екології разом з громадськими організаціями бере участь у судових процесах про заборону дельфінаріїв. Наступний крок - ми працюємо над створенням реабілітаційних центрів. Тому дельфінів, які сьогодні знаходяться в дельфінаріях, не можна просто так випустити у відкритий світ. Їх треба підготувати до цього. Зараз шукаємо, де такі центри можна створити. Можливо, в Одеській або Миколаївській області, де є вихід до Чорного моря.
Також потрібно, щоб нас підтримали у русі занесення лося в Червону Книгу. Працюємо над цим майже рік. Система дуже складна, необхідно змінити процедури прийняття рішень. Тому що формально Міністерство екології не бере участь в процесі занесення тварин в Червону Книгу. Це завдання Національної академії наук, а вони не завжди хочуть такі рішення приймати", - розповів Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, який також приєднався до Маршу за права тварин.
Кішка Білочка і Джек-рассел-тер'єр Вілсон за права тварин в Україні
Фото: Марш за права тварин у Києві зібрав близько тисячі учасників (РБК-Україна)
Промовивши ще раз головні вимоги Маршу, учасники акції величезним натовпом рушили з Парку Шевченка по Хрещатику до головного "пункту призначення" - до стін Верховної Ради України.
Основні гасла заходу: "Україна – гуманна країна" і "Тваринам – права, знущанням – хана".
Поки маршируємо поруч з людьми, котиками і собачками, є можливість ближче розглянути і поспілкуватися з учасниками Маршу.
Фото: Кішка Білочка і її господиня Валентина (РБК-Україна)
Ось зустрічаємо популярну кішку Білочку і її господиню Валентину.
"Мені категорично не подобається, як експлуатують тварин у цирку. Це абсолютно не ті умови, в яких тварина повинна знаходитися. Це бізнес, гроші, а заробляти на живій істоті вважаю неправильним заняттям. Людина може вийти і захистити себе в судовому порядку, а тварина – ні. Вона тільки може подивитися тобі в очі, більше нічого. До речі, я в цирку останній раз була ще школяркою, в початкових класах... А свою Білочку я ніяк не "експлуатують". Та і як її можна ображати. Це позитив, краса, моя "таблетка здоров'я", - розповідає Валентина.
Фото: Джек-рассел-тер'єр на прізвисько Вілсон захищає свою зграю (РБК-Україна)
Ще одна "зірка" Маршу – моторний і відважний Джек-рассел-тер'єр на прізвисько Вілсон Віва Форева. Разом зі своєю зграєю він також прийшов на Марш і гавкав на кожного потенційного суперника.
"Так, охороняє свою зграю, - посміхається господиня Вілсона. – Ми прийшли на Марш, щоб насамперед виступити проти експлуатації тварин у цирках. Також дуже хочеться, щоб в Україні були притулки для тварин з належними умовами їх утримання. Звичайно, в ідеалі – відсутність таких притулків за непотрібністю. Однак поки що вони повинні бути".
Фото: Активісти виступають проти будь-яких проявів насильства по відношенню до тварин (РБК-Україна)
Фото: Марш за права тварин пройшов центральними вулицями Києва (РБК-Україна)
З господинею бравого Вілсона і його зграєю вирішили продовжити розмову і торкнутися теми, яка викликала деякі протиріччя серед учасників акції. Так, деякі активісти заявляли, що кастрація домашніх тварин – це також ознака негуманного ставлення.
"Я так не вважаю! Є медичні показання для кастрації. Якщо у вас вдома є собака, але ви не готові утримувати ще й інших цуценят, то навіщо в такому разі мучити тварину?! Адже на цьому ж ґрунті у собаки може розвинутися цілий ряд хвороб, у тому числі рак. Тому краще тварину каструвати, щоб вона прожила довго", - розповіла одна з учасниць Маршу за права тварин.
Фото: Прийшли на акцію і Олександр з Романом, для яких головне - просвітницька мета Маршу за права тварин. При цьому хлопці виступають проти дельфінаріїв та експлуатації тварин у цирках. Цікаво, що вони також вважають не дуже гуманним утримання тварин навіть у домашніх умовах (РБК-Україна)
Марш за права тварин завершився під стінами Верховної Ради України. Навіть дощ не розігнав активістів!
Поки організатори в черговий раз оголошували вимоги до українських політиків і правозахисників, зустрічаємо ще одного популярного учасника Маршу - Чихуахуа Ебі.
Фото: У собачки Ебі дуже сумна історія (РБК-Україна)
Виявилося, що у забавної маленької собачки зовсім не весела історія.
"Їй 14 років і її використовували для отримання цуценят. Всі ці 14 років вона жила в клітці, у неї було дуже багато операцій кесаревого розтину, у неї проблеми з серцем, відсутні зуби. А коли Ебі стала непотрібною, її просто викинули в коробці в притулок. Тварина без людини не може. Я її забрала з притулку. У мене також є тварини, я волонтер. Але це вже моя собачка.
Ми виступаємо проти використання декоративних тварин у цілях бездумного розмноження, без документів. У тих людей не було документів, вони розводили тварин як хотіли, і стільки разів, скільки хотіли. Ми виступаємо в тому числі за те, щоб заводчики були гуманними по відношенню до своїх тварин, не плодили їх тільки заради грошей", - розповіла волонтер Олеся.
Фото: Марш за права тварин в Києві (РБК-Україна)
До речі, Джамала розповіла, чому прийшла на Марш за права тварин.
"Звичайно, кожен день читаючи неймовірну кількість повідомлень про страждання, хвороби і бідність, мені хочеться вийти на "Марш за права людей". Але з тваринами ще гірше справи, тому сьогодні приходь на Марш за права тварин", - написала вона раніше в Instagram.