ua en ru

Журналіст пояснив, чому тема "підліткових суїцидів" – міф

Журналіст пояснив, чому тема "підліткових суїцидів" – міф Фото: Самогубство

Головний редактор новинного порталу назвав боротьбу з самогубствами артпідготовкою

Журналіст розповів, хто і з якої причини популяризує в Україні тему "підліткових самогубств". Він припустив, що боротьба з "групами смерті" може бути лише артпідготовкою, після якої відбудеться спроба ввести регулювання кіберпростору, так званий журналістом український варіант законів Ярової. Про це повідомляє "Думська".

В Україні почали боротьбу з так званими "групами смерті" в соціальних мережах - спільнотами, які заманюють до себе довірливих підлітків, влаштовують "квести", а потім примушують покінчити з собою. Спільноти підносять свою "гру" під "соусом" синіх китів, цифрових комбінацій, кабалістичних знаків та іншої містики.

"Різні сайти і форуми, присвячені самогубствам, існують з найперших років масового інтернету. Науково підтверджені дані про їх небезпеку для людей, які не збираються звести рахунки з життям, відсутні", - розповів головний редактор "Думської" Олег Константинов.

Він зазначив, що про існування та наслідки "груп смерті" відомо більше року. Однак у нас активне обговорення та боротьба почалася недавно.

"Україну, яка продовжує перебувати в одному інформаційному полі з Росією, чудово розуміє російську мову і сидить в одних з росіянами соціальних мережах, весь шістнадцятий рік, коли рунет вирував з приводу "груп смерті", ця тема абсолютно не цікавила. Спливла вона тільки в грудні, після того, як через нерозділене кохання покінчила з собою 15-річна мешканка Маріуполя. Абсолютно рядова - на жаль! - трагедія чомусь привернула до себе пильну увагу ЗМІ, які згадали про російський скандал. Потім підключилися доблесні органи, і понеслося", - розповів журналіст.

"Ця "гра" облетіла весь світ. Кілька останніх років вона йшла на території Росії, а тепер її переключили на Україну", - цитує Константинов одну з газет, яка посилається на джерело в СБУ".

"Не знаю, як вам, але мені особисто вся ця історія видається вкрай сумнівною. Білі нитки видно неозброєним оком. Панічні настрої явно підігріваються, причому у нас, на відміну від Росії, держава бере участь у нагнітанні відкрито, не криючись. Навіщо? Можливі варіанти. Може, звичайно, просто ідіоти - цей варіант ніколи не можна виключати. Може, кіберполіції та СБУ, які безсилі проти сонмищ віртуальних шахраїв та інтернет-підрозділів ФСБ, СВР і ГРУ, потрібна швидка та резонансна перемога в мережі. Дивіться, мовляв, які ми молодці, дітей від кібервбивць з психологічними дипломами рятуємо. Скоро і за сепарів візьмемося", - припустив журналіст.

"А може, все серйозніше і боротьба з "групами смерті" - лише артпідготовка, прелюдія, і нас чекає спроба ввести регулювання кіберпростору, український варіант законів Ярової. І справді, одну війну як привід для обмеження інтернету наш народ не прийме. Пряма загроза життю дітей – зовсім інша справа, тут включаються стародавні інстинкти, вирубуючи здатність логічно мислити. Ідеальний прийом. Завжди діяв і продовжує діяти сьогодні", - написав він.

До речі, блогер висловився про "групи смерті" в соціальних мережах.