Журналіст розповів, якої справедливості хочуть українці після розкішних е-декларацій иожновладців

STYLERLIFE        30.10.2016 - 17:07

Оглядач вважає, що єдиним виходом для України є викорінення в головах "соціалістичної справедливості" моделі

Запит на справедливість в Україні носить соціалістичний характер. До такого висновку прийшов політичний оглядач Віталій Портніков у ході аналізу реакції суспільства на е-декларування. Про це він пише у своєму блозі Facebook.

"Історію з електронним декларуванням необхідно було вигадати, щоб зрозуміти суспільні настрої. У суспільстві очевидний запит на справедливість. При такому запиті країна, на перший погляд, приречена на перемогу сильної лівої партії. Ця партія - як це було, наприклад, у скандинавських країнах - повинна була б змінити систему оподаткування, збільшивши податки для багатих і зменшивши для бідних - але при цьому домогтися оподаткування для всіх, посиливши відповідальність для неплатників. Але не буде ні лівої партії, ні її перемоги. Тому що запит - не на соціальну справедливість, а на соціалістичну. Тобто на справедливість для інших. Такий запит працює при соціалізмі, але абсолютно безплідний при ринковій економіці", - зазначив Портніков.

Публіцист вважає, що такі суспільні настрої природним чином перетворюють Україну у типову країну "третього світу" з роздоллям популістів і прірвою між багатими і бідними.

"Такою країною - при будь-яких реформах - Україна буде, поки покоління людей, які виросли в атмосфері запиту на "соціалістичну справедливість" просто не вимруть. Зараз дуже важливо не дати цим людям "правильно" виховати своїх дітей і онуків", - зазначив аналітик.

До речі, журналіст Роман Шрайк придумав оригінальний спосіб використовувати шуби та авто з е-декларацій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся