ua en ru

Журналіст порівняв ціни в СРСР і сучасній Україні

Журналіст порівняв ціни в СРСР і сучасній Україні Фото: Рублі в СРСР (pixabay.com/ru/users/gelya07)

За словами журналіста, зарплата в сучасній Україні зросла в 38 разів

Журналіст щотижневої ділової передачі "Перша Шпальта" на "Першому національному телеканалі" Олег Гавриш розповів, що втратила Україна в результаті розпаду СРСР. Про це він повідомив у своїй колнке на НВ.

"Улюблена тема у ватников сьогодні, що ми багато чого втратили від розвалу СРСР. Що мовляв, ВВП країни було в рази більше, люди жили краще, тому що все було дешевше, а зарплата вище. Я люблю писати мовою цифр. Тому я підняв ціни в СРСР і вирішив їх порівняти з цінами в Україні. У Радянському союзі, за даними 1985 року, середня зарплата була 190 рублів. В Україні за підсумками минулого місяця середня зарплата становить 7360 грн. Це в цілому по країні. У Києві 11091 грн", - написав журналіст.

Далі він навів порівняння цін на продукти у РСР і зараз в Україні.

"Отже, зарплата зросла у 38 разів. Грубо кажучи, ціни СРСР треба помножити в 38 разів, щоб було зрозуміло, скільки це коштувало б в сучасній Україні. Отже, коробка сірників – 1 коп. - 38 копійок. Буханець білого хліба – 20 коп. - 7,6 грн. Літр молока на розлив (як правило, розбавлене водою) – 28 коп. - 10,64 грн. Докторська ковбаса – 2,3 руб. - 87,4 грн. Копчена ковбаса – 9 руб - 342 грн. Кілограм свинини – 2,1 руб - 79,8 грн. Картопля кілограм (гнилий) – 10 коп. - 3,8 грн. Капуста кілограм (гнила) – 7 коп - 2,66 грн. Пляшка пива – 50 коп. - 19 грн Пляшка горілки – 4,7 руб. - 178,6 грн. Велосипед Салют – 84 руб. - 3192 грн", - написав він.

За його словами, ми маємо сьогодні ті ж ціни, що і в той час.

"Одним словом, ми маємо сьогодні фактично ті ж ціни, що й тоді. Отримавши при цьому можливість вільно сповідувати свою релігію та переконання, вільно пересуватися і дивитися світ, вчитися у кращих міжнародних ВУЗах або принаймні за кращими міжнародними програмами. І так, отримавши товарний достаток, якого не знало жодне покоління наших предків за всю історію українського народу", - підсумував Гавриш.

Нагадаємо, що в Житомирі пенсіонери "окупували" суду з плакатами "Фашизм не пройде.