Люди провчили вандала, який вирішив «стерти пам'ять про події 2014 року
Знищені графіті «Ікони Революції» підняли питання про збереження історичної спадщини. Про це заявив журналіст Денис Казанський на своїй сторінці в Facebook.
«Історія зі знищенням графіті на Грушевського актуалізує дуже важливу проблему. Це проблема збереження історичної спадщини в Україні», - написав він.
«Так сталося, що графіті, знищене жлобоватым підприємцем, було дорого багатьом людям, тому що пам'ять про події на Майдані ще надто свіжа. Тому люди прийшли до магазину і провчили вандала, який вирішив, що має право знищувати пам'ять про події 2014 року", - додав Казанський.
Скріншот поста (facebook.com/den.kazansky)
Журналіст зазначив, що щороку Україна знищуються пам'ятники більш солідного віку, але їх ніхто не захищає.
«Безладне відношення до історії - це наші будні. Прогуляйтеся по Києву. Пластикові балкони, кондиціонери, супутникові тарілки на фасадах історичних будівель майже всюди. Жлобство - норма життя. Ніхто не контролює і не регулює це. Відсутність загальних правил і всякого контролю за їх виконанням породжує недбалість», - написав журналіст.
Казанський пояснив це тим, що за порушення загрожує штраф до 2350 грн, тобто ніхто ці об'єкти не цінує.
«Поганий закон не тільки не охороняє пам'ятки, але і породжує самосуд. Розгнівані громадяни приходять і б'ють в магазині вітрини, розуміючи, що інакше вандалу все зійде з рук», - зазначив журналіст.
«В суспільстві немає культури збереження старовини. А як її виховувати - те ще питання. До кожного пам'ятника адже охоронця не приставиш», - додав Казанський.