ua en ru

Журналіст заявив, що закон про мову в Україні має бути радикальним

Журналіст заявив, що закон про мову в Україні має бути радикальним Колаж РБК-Україна

За його словами, ми повинні брати приклад з Квебеку в Канаді

Україна потребує радикального законі про мову. Таку думку виразив член правління національної громадської телерадіокомпанії, журналіст Юрій Макаров, передає gazeta.ua.

"Для нас зразком повинна була бути політика франкомовного Квебеку в Канаді. Закон засуджували, але вони врятували свою мову в провінції. Кажуть, що ми підняли човен і отримали Донбас. Але це російська пропаганда. В офіційній сфері молоді україномовні українці відчувають себе дискримінованими ще більше, ніж їх батьки і діди. Цим можуть маніпулювати ультраправі рухи. Я в ефективність такі сили не вірю", - сказав він.

За його словами, від людей нереально вимагати, щоб вони всі перейшли на українську мову. Для цього необхідно забезпечити можливість такого переходу.

Макаров нарахував 10 підручників української для іноземців. Вони розраховані тільки на англомовних. Для російськомовних він не знайшов жодного.

"Курс польської мови для кураинцев вимагає 18 місяців. Це означає, що потрібно забезпечити такі курси української мови. Цим повинні займатися не ентузіасти, а держава", - говорить він.

До речі, жителі Донбасу все більше хочуть вчити українську мову.

Повідомляється, що в прифронтових містах зріс попит на вивчення української мови і тепер безкоштовні курси працюють у Костянтинівці, Щастя, Дружківці, Краматорську і Маріуполі.

До речі, гурт "ДахаБраха" розповів STYLER, що думає про розвиток української культури (відео: STYLER.rbc.ua)