ru ua

Журналісти показали схему організації вбивства Вороненкова

Журналісти показали схему організації вбивства Вороненкова Фото: Денис Вороненков і Марія Максакова (facebook.com/maria.maksakova)

Правоохоронці встановили всіх причетних до вбивства

Генпрокурор Юрій Луценко оприлюднив результати розслідування вбивства колишнього депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова, який був чоловіком оперної співачки і також екс-депутата Держдуми Марії Максакової. Журналісти ТСН зібрали всі деталі справи воєдино.

Депутат Державної Думи Російської Федерації 6-го скликання Денис Вороненков в жовтні 2016 року переїхав до Києва разом з дружиною Марією Максаковою. Вороненков став громадянином України і був цінним свідком для українських правоохоронних органів. Зокрема, він давав свідчення у справі про державну зраду Віктора Януковича і тому перебував під охороною працівника Головного управління розвідки.

У березні 2017 року слідчий комітет Росії оголосив у міжнародний розшук колишнього депутата за підозрою у шахрайстві.

23 березня в Києві на перехресті бульвару Тараса Шевченка та вулиці Пушкінській кілер розстріляв Вороненкова і поранив охоронця. Вбивця - 28-річний Павло Паршов, помер у лікарні від поранень, завданих охоронцем Вороненкова.

За словами Генпрокурора Юрія Луценка, слідство встановило всіх причетних до вбивства - замовників, організаторів і виконавців.

Убивство скоїв громадянин України Павло Паршов за попередньою змовою з громадянами України Юрієм Василенком, Олександром Лосем, Ярославом Левенцем і Ярославом Тарасенко.

"Злочинна група складалася з п'яти українців. Безпосередніми виконавцями були троє: Паршов, Левенець і. Тарасенко. Перший - кілер. Двоє останніх - водії. Під час нападу вони, ймовірно, чекали Паршова в автомобілі в одному з дворів, прилеглих до місця нападу", - зазначили в ТСН.

Замовником вбивства називають російського кримінального авторитета Володимира Тюріна.

"Його син Дмитро виступав у схемі як посередник. Він приїхав в Україну незадовго до вбивства, щоб передати організаторам гроші. Його статус у слідства поки що не визначено, оскільки, за словами Луценка, слідчі дії тривають досі. В результаті Дмитра Тюріна, ймовірно, будуть інкримінувати співучасть у злочинних діях. Злочинною групою керував Юрій Василенко, який є давнім другом Володимира Тюріна в кримінальному світі", - повідомили у виданні.

"Тюрін, використовуючи свої зв'язки в кримінальному світі, залучив до виконання злочину свого давнього товариша по криміналу Юрія Василенка, який раніше був засуджений у РФ", - повідомив Луценко.

Журналісти показали схему організації вбивства Вороненкова

Схема (tsn.ua)

"У вбивстві Вороненкова з'єдналося кілька мотивів. Перший - це інтереси вищого керівництва РФ, яке бажало усунути цінного свідка, показання якого в перспективі могли бути використані в міжнародних судах про участь Росії в неоголошених діях і військових злочинах на території України. Вороненков давав свідчення не тільки по справі держзради Януковича, а також стосовно дій російських військових на території України. Цей мотив поєднувався з особистими мотивами Тюріна, який, за словами Луценка, бажав помститися своїй колишній дружині Максаковій, а також підвищити цією справою свій авторитет у кримінальному світі", - зазначили в ТСН.

"Просування злодія в законі по ієрархічній драбині неможливо без співпраці зі спецслужбами. А зростання темпів і обсягів впливу Тюріна на кримінальне середовище підтверджує співпрацю зі спецслужбами РФ", - зазначив Луценко.

Він також додав, що правоохоронці не володіють інформацією про те, скільки Тюрін заплатив за вбивство.

На даний момент Він знаходиться на території РФ. За результатами слідства Україна звернеться до Росії для екстрадиції Тюріна.

У свою чергу колишній депутат Держдуми і товариш Вороненкова Ілля Пономарьов зазначив, що для РФ буде складно вирішити, чи видавати Україні Тюріна.

"Зараз у Росії буде досить складний вибір. Тому що з самого початку всі російські телеканали говорили про те, що в цьому вбивстві немає ніякого політичного сліду, це кримінальне розбирання. І ось зараз є докази, що стосуються одного з найвідоміших кримінальних авторитетів Росії, який зараз претендує на звання "Кримінального короля російського світу". Тепер є варіант – видати цю людину. Тим більше, що РФ має таку можливість, тому що він громадянин Казахстану, і отримав російське громадянство набагато пізніше. Або ж РФ скаже, що це наш політичний інтерес, і відмовиться його видавати", - зазначив він.

До речі, Максакова відреагувала на заяву про вбивцю її чоловіка.