Без єдиного цвяха!: Журналісти розповіли про унікальну гуцульську церкву на Закарпатті

Журналісти розповіли про унікальну гуцульську церкву на Закарпатті
Фото: Церква Різдва Пресвятої Богородиці (uk.wikipedia.org/ © Юрій Крилівець)

У Рахівському районі є культова греко-католицька споруда

Краєзнавці пропонують туристам відвідати автентичну гуцульську церкву в селі Ділове Рахівського району Закарпатської області.

Як йдеться у сюжеті телеканалу "Тиса-1", в цій церкві унікальне все: легенда про місце зведення, складна архітектурна конструкція без застосування цвяхів, історичні метаморфози - від улюбленого місця віруючих до музею атеїзму і навпаки.

Відео: Унікальна церква на Закарпатті (YouTube/Закарпатська філія ПАТ НСТУ Тиса-1 -оновлений-)

Перша згадка про храм Різдва Пресвятої Богородиці належить до 1750 року. Згідно з легендою, дуже давно в урочищі Малий Подерей стояла капела. Під час грози в капелу влучила блискавка, і дзвін покотився вниз. Там, де він зупинився, побудували з ялинових брусів нинішню церкву. 

Ця церква має трьохзрубну основу з вежею над бабинцем. Передній фасад храму досить простий - тут відсутні галереї, фронтон його загострений, і з нього виростає низька квадратна вежа, вкрита пірамідальним шатровим дахом.

Раніше популярне американське видання назвало 22 причини любити Україну.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся