ua en ru

Зимове сонцестояння 2017: що потрібно робити в цей період

Зимове сонцестояння 2017: що потрібно робити в цей період Фото: Зимове сонцестояння (pixabay.com/AlainAudet)

Зимове сонцестояння і найкоротший світловий день в році - 21 грудня

Зимове сонцестояння є початком астрономічної зими. 21-22 грудня наступають найдовші ночі, а сонце дуже рано сідає за горизонт. Про традиції та обряди в день зимового сонцестояння, а також що потрібно робити 21 грудня - в матеріалі Styler.

Зимове сонцестояння 2017: коли настає

Період, під час якого нахил осі обертання Землі в напрямку від Сонця приймає найбільше значення, називається зимовим сонцестоянням. У 2017 році воно настає 21 грудня о 18:28 (за київським часом) і триватиме протягом трьох днів. В цей час Сонце знаходиться на максимальній відстані від Землі. Світило переходить в знак Козерога і "повертає" на весну. Тривалість дня після зимового сонцестояння поступово начитає збільшуватися, а ніч стає коротшою.

Зимове сонцестояння - 21 грудняФото: Зимове сонцестояння - 21 грудня (pixabay.com/3938030)

Традиції і ритуали на зимове сонцестояння: що потрібно робити

У народі з періодом зимового сонцестояння пов'язана маса традицій та ритуалів. До того ж, 22 грудня відзначається День Анни, після якого, згідно з прикметами, починаються справжні холоди. Про це є і приказка: "Сонце - на літо, зима - на мороз".

Наші предки вірили, що зимове сонцестояння символізує перемогу світла над темрявою, оновлення, відродження життя. Тому здавна існувало безліч обрядів, серед яких ритуальні багаття, катання палаючих коліс по землі, прикрашання будинку свічками.

І до наших днів збереглися традиції, пов'язані з магічною силою періоду сонцестояння взимку:

  • 21 грудня вважається днем ​​звільнення від всього непотрібного. До цього відносяться як матеріальні, так і нематеріальні речі. Щоб позбутися, наприклад, поганих думок, слід написати їх на папері і спалити.
  • Зимове сонцестояння 2017 - найкращий час для планування. Адже в цей період відкривається зодіакальний знак Козерога, який є знаком формування цілей. Плани, наповнені силою зростаючого Сонця, обов'язково повинні втілитися в життя. Планувати варто на найближчі 3 місяці, а перші кроки по реалізації цілей слід почати ще до настання нового року.
  • У період сонцестояння рекомендують молитися, медитувати, намагатися наповнитись тільки добрими і позитивними думками.
  • З 21-го по 23 грудня зверніть увагу на те, що вам сниться - нічні сновидіння можуть збутися і несуть важливий сенс.
  • Всі нові починання 21 грудня будуть успішними.

Прикмети 21 грудня пов'язані з погодоюФото: Прикмети 21 грудня пов'язані з погодою (pixabay.com/qimono)

Прикмети в день зимового сонцестояння пов'язані з погодою. Так, яка погода 21 грудня, такої варто чекати і в новорічну ніч. Якщо в день сонцестояння дерева вкриті інеєм, в наступному році буде великий врожай пшениці. Якщо 21 грудня вітряно - літо буде врожайним на груші. Дощова погода в день сонцестояння означає, що і весна наступного року також буде дощовою.