Зимове сонцестояння і найкоротший світловий день в році - 21 грудня
Зимове сонцестояння є початком астрономічної зими. 21-22 грудня наступають найдовші ночі, а сонце дуже рано сідає за горизонт. Про традиції та обряди в день зимового сонцестояння, а також що потрібно робити 21 грудня - в матеріалі Styler.
Період, під час якого нахил осі обертання Землі в напрямку від Сонця приймає найбільше значення, називається зимовим сонцестоянням. У 2017 році воно настає 21 грудня о 18:28 (за київським часом) і триватиме протягом трьох днів. В цей час Сонце знаходиться на максимальній відстані від Землі. Світило переходить в знак Козерога і "повертає" на весну. Тривалість дня після зимового сонцестояння поступово начитає збільшуватися, а ніч стає коротшою.
У народі з періодом зимового сонцестояння пов'язана маса традицій та ритуалів. До того ж, 22 грудня відзначається День Анни, після якого, згідно з прикметами, починаються справжні холоди. Про це є і приказка: "Сонце - на літо, зима - на мороз".
Наші предки вірили, що зимове сонцестояння символізує перемогу світла над темрявою, оновлення, відродження життя. Тому здавна існувало безліч обрядів, серед яких ритуальні багаття, катання палаючих коліс по землі, прикрашання будинку свічками.
І до наших днів збереглися традиції, пов'язані з магічною силою періоду сонцестояння взимку:
Прикмети в день зимового сонцестояння пов'язані з погодою. Так, яка погода 21 грудня, такої варто чекати і в новорічну ніч. Якщо в день сонцестояння дерева вкриті інеєм, в наступному році буде великий врожай пшениці. Якщо 21 грудня вітряно - літо буде врожайним на груші. Дощова погода в день сонцестояння означає, що і весна наступного року також буде дощовою.