ua en ru

Не все те золото: українці ризикують придбати підроблені зливки банківських металів

Не все те золото: українці ризикують придбати підроблені зливки банківських металів Фото: Банківські злитки (facebook.com)

За словами українських банкірів, на чорному ринку трапляються фальшиві злитки починаючи з 1 грама

Банкіри попередили українців про нову небезпеку – купити підроблені золоті злитки, а також інвестиційні монети, які останнім часом заполонили ринок. Про це повідомляє UBR.

Підробки трапляються як серед великих злитків, так і серед невеликих – вагою від одного грама.

"Трапляються фальшиві злитки починаючи з 1 м і до 500 грам. Диференціювати, хто приносить, не завжди можливо, судячи з усього, це і ті, хто свідомо продає підробки, і клієнти, що купили злитки на чорному ринку і просто стали жертвами шахраїв", — розповів начальник відділу операцій з банківськими металами одного з банків Володимир Піщаний.

На його думку, на чорному ринку стало більше підробок після того, як Національний банк ввів обмеження на операції з продажу банківських металів одній особі в один операційний (робочий) день у сумі еквівалентом 3 тисяч гривень в рамках одного банківської установи. У вересні 2016 року цей мінімум зріс до еквівалента в 12 тисяч гривень.

Тому, попит на золото на легальному ринку є тільки на дрібні номінали (від 1 г до 10 г) — це ті зливки, які можливо придбати в межах встановленого обмеження.

Нагадаємо, раніше український банкір подякував антикорупціонерам за е-декларації.