ua en ru

"Кілограм м'яса - до 800 грн": в Карпатах жорстоко вбили ведмедя та оленя із заповідника

"Кілограм м'яса - до 800 грн": в Карпатах жорстоко вбили ведмедя та оленя із заповідника Фото: Ведмідь (pixabay.com/nana_briere)

У слідчих є підозрювані в злочині

На території Карпатського біосферного заповідника браконьєри вбили бурого ведмедя і оленицю. Працівники Устерицького лісництва, що межує з заповідником, випадково вистежили зловмисників. Вони спробували їх затримати, проте злочинцям вдалося втекти. Про це повідомляє ТСН.

Тварин вбили біля підніжжя гори Піп Іван. За словами лісників, ведмедеві було не більше 5 років.

"У нас в народі говорять за нього "пустун". Він відійшов від мами, вона вже з іншими малюками. А він ще бігає за нею. Молодий, перспективний", - розповів робітник Устерицького лісництва Володимир Кабаль.

"Полювання у заповіднику заборонене, а бурий ведмідь взагалі в Червоній Книзі", - відзначив в. о. начальника слідчого відділу Рахівського відділення поліції Микола Ковбаснюк.

Відео: У зоопарку вбили ведмедя (YouTube/ТСН)

Відзначається, що дорога з заповідника проходить через КПП Устерицького лісництва. Випадкові туристи розповіли працівникам, що на території заповідника ведмідь потрапив у капкан, двоє чоловіків підійшли і застрелили тварину, розчленили тушу, а м'ясо поскладали в машину, прикривши дровами. Лісники влаштували засідку на браконьєрів на КПП, але ті кинулися тікати назад в заповідник.

"Доїхавши до КПП заповідника, вони закрили за собою ворота. Мене до себе не пустили", - розповів лісничий.

За словами лісничого Кабаля, він добре знає двох чоловіків, які перебували в УАЗі, це працівники лісової охорони заповідника.

В їх автомобілі поліція нічого не виявила. Правоохоронці припускають, що підозрювані у браконьєрстві встигли викинути м'ясо і десь сховали зброю. Кілька речових доказів були знайдені в лісі, зокрема, рюкзак, патрони, ножі та куртка.

З виявленими на місці злочину речами працюють експерти, а в заповіднику проводять службове розслідування. Підозрювані у браконьєрстві співробітники свою провину категорично заперечують.

Лісники, які виявили браконьєрів, припускають, що самку оленя вбили тільки для того, щоб заманити ведмедя в капкан, тому що саме він був основною здобиччю.

"Я знаю, що таке для браконьєра добути ведмедя. Шкіра, жир, жовч – продадуть за хороші гроші", - зазначив Кабаль.

"В соцмережі пишуть, що в Яремчі на базарі кілограм м'яса оленя коштує 400 грн, ведмедя до 800", - пояснив громадський активіст Микола Кокіш-Мельник.

Раніше повідомлялося, що закарпатські ведмеді не впали в сплячку, але не сумують.