ru ua

"Просто так, заради забави": в Одеській області браконьєри застрелили червонокнижного сокола (фото)

"Просто так, заради забави": в Одеській області браконьєри застрелили червонокнижного сокола (фото) Фото: Сокіл (pixabay.com/Alexas_Fotos)

Хижака знайшли за спеціальним передавачем

В Одеській області браконьєри застрелили сокола, який занесений в Червону книгу України. Про це повідомив орнітолог з Черкас Максим Гаврилюк, опублікувавши відповідні фотографії на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

У червні цього року на двох соколів-балабанів в Одеській області одягли два передавача для вивчення міграції цих рідкісних хижих птахів.

Один з птахів у жовтні полетів на південь і зимує в африканській Республіці Чад, а інший хижак залишався в Одеській області.

"Просто так, заради забави": в Одеській області браконьєри застрелили червонокнижного сокола (фото)

Фото: Сокіл (facebook.com/Максим_Гаврилюк)

"Кінець однієї світлої історії...У червні 2017 ми одягли два передавача на соколів-балабанів (Falco cherrug) в Одеській області для вивчення міграції цих рідкісних птахів. На це було витрачено тиждень сил в експедиції, чималу суму грошей і поламаний автомобіль. Але результат того вартий, думали ми. Один птах (Юра) у жовтні полетів на південь та зиму проводить в Республіці Чад. Інший (Макс) до недавнього часу залишався в Одеській області. Дуже важливо було дізнатися, де він проведе зиму", - розповів орнітолог.

"Просто так, заради забави": в Одеській області браконьєри застрелили червонокнижного сокола (фото)"Просто так, заради забави": в Одеській області браконьєри застрелили червонокнижного сокола (фото)

Фото: Сокіл (facebook.com/Максим_Гаврилюк)

"Не судилося... Днями він був убитий мисливцями-браконьєрами біля с. Нерушай (Татарбунарський район). Вбитий птах занесений в Червону книгу України і до багатьох міжнародних природоохоронних документів. Вбитий просто так, заради забави ... Нісенітниця. Дикість. Кам'яний вік. Багато читав різних матеріалів на захист наших мисливців, для яких це висока культура. Не пишіть мені про це тут, краще виховуйте недоумків", - зазначив Гаврилюк.

"Просто так, заради забави": в Одеській області браконьєри застрелили червонокнижного сокола (фото)

Скріншот поста (facebook.com/Максим_Гаврилюк)

"Просто так, заради забави": в Одеській області браконьєри застрелили червонокнижного сокола (фото)"Просто так, заради забави": в Одеській області браконьєри застрелили червонокнижного сокола (фото)"Просто так, заради забави": в Одеській області браконьєри застрелили червонокнижного сокола (фото)"Просто так, заради забави": в Одеській області браконьєри застрелили червонокнижного сокола (фото)"Просто так, заради забави": в Одеській області браконьєри застрелили червонокнижного сокола (фото)"Просто так, заради забави": в Одеській області браконьєри застрелили червонокнижного сокола (фото)"Просто так, заради забави": в Одеській області браконьєри застрелили червонокнижного сокола (фото)"Просто так, заради забави": в Одеській області браконьєри застрелили червонокнижного сокола (фото)"Просто так, заради забави": в Одеській області браконьєри застрелили червонокнижного сокола (фото)"Просто так, заради забави": в Одеській області браконьєри застрелили червонокнижного сокола (фото)

Скріншот коментарів (facebook.com/Максим_Гаврилюк)

До речі, у Сумській області жорстоко розстріляли лебедів.

За словами місцевої жительки Валентини Сорокопуд, після вбивства птахів віднесли в сарай школи, де поліція сказала спалити трупи.