ru ua

У Таїланді рятують від загибелі перекормлену туристами мавпу

У Таїланді рятують від загибелі перекормлену туристами мавпу Фото: Uncle Fat (YouTube/ODN)

Ветеринари посадили перекормлену фастфудом тайську макаку-ватажка на дієту

В Таїланді дикі мавпи нерідко можуть вільно прогулюватися, розважаючи туристів, які з ними грають і періодично підгодовують. Минулого місяця в місцевих соцмережах з'явилися фотографії макаки, яка страждає від ожиріння. Тварину, яку прозвали "Дядечко жир" (англ. Uncle Fat), помітили й місцеві зоозахисники. Про це повідомляє The Guardian.

Тварину довелося зловити і посадити на жорстку дієту. Повідомляється, що фастфуд і газована вода, якою мавпу підгодовували туристи, викликали у неї сильне ожиріння, що загрожувало її життю. Нормальна вага такої макаки складає 9 кілограмів, але "Дядечко жир" важив 23.

Проте спіймати його було непросто. З'ясувалося, що "Дядечко жир" - ватажок зграї. Ветеринарам довелося відбиватися палицями від макак, які теж приносили йому їжу.

"Після того, як "Дядечко жир" певний час їв те, чим його підгодовували туристи, він набрав жирову масу, яка перетворилася в щось на кшталт доброякісної пухлини. Зараз він у критичному стані – існує високий ризик захворювань серця і діабету", – розповів ветеринар Супакарн Каучот.

Макаку-ватажка посадили на сувору дієту і сподіваються повернути його в дику природу через кілька місяців. У зв'язку з ситуацією, тайські ветеринари закликали туристів не годувати диких мавп нездоровою їжею, яку їдять самі.

До речі, волонтери врятували мавпу, яку два роки тримали в ящику.