ua en ru

“Ми всі чекаємо змін”: Вакарчук вразив студентів емоційною промовою

“Ми всі чекаємо змін”: Вакарчук вразив студентів емоційною промовою Святослав Вакарчук (РБК-Україна)

Про найкращі риси українців, чому люди найбільше розчаровуються, як стати справжнім лідером і чому кожному варто пишатися нашою країною - у цитатах легендарного українського співака

Днями двісті молодих людей віком від 16 до 21 року з усіх регіонів України почали інтенсивний курс навчання в Українській Академії Лідерства. Навчання у закладі безкоштовне і спонсорується благодійними фондами, але перед курсом на молодь чекав суворий відбір, який пройшли лише найбільш талановиті.

Разом з викладачами і менторами Академії привітати нових студентів прийшов відомий український співак, громадський діяч і лідер культового гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук. Він - один з ідейних натхненників цього навчального закладу.

Styler побував на події і записав мотивуючу та сповнену оптимізму промову відомого музиканта.

“Не важливо, вийде у вас чи ні. Головне - не боятися”

Найперше Вакарчук висловив свою думку про те, яким має бути справжній лідер.

“Головне для справжнього лідера – вміти брати на себе відповідальність. І не так важливо, помиляємося ми у житті чи ні. Тому що всі ми помиляємося. У школі і в університеті можна добре вчитися, можна мати найкращі оцінки. Але при цьому треба не боятися підняти руку. Не боятися і встати - це вже буде першими відсотками вашого шляху до бажаного результату. Бо підняти руку – одне, а згодитись на зовсім невідому і непередбачувану річ – зовсім інше. Це потребує сили волі, колосальних зусиль. Не досить підняти руку один раз. Треба не боятися підняти її і вдруге”, - висловив свою думку співак.

Святослав ВакарчукФото: "Головне для справжнього лідера – вміти брати на себе відповідальність" - Святослав Вакарчук (РБК-Україна)

Сказати “я можу, я вмію” - це ще не зробити нічого. А от зробити перший крок і рухатися до реалізації таланту – це вже 90% успіху, сказав він.

“І не важливо, вийде у вас чи ні. Лідера відрізняє від інших не те, що він чимось кращий за інших. Бо всі люди перед богом народжені рівними, всі мають однакові чесноти, і всі люди мають право, як пише американська Конституція, на своє щастя, “for pursuit of happiness”. Та не всі люди мають від бога талант бути лідерами. Але те, що ви тут є сьогодні – це вже значить, що ви відчуваєте у собі талант бути лідерами”, - додав він.

Будь-яка людина має найбільше щастя, коли знаходить той талант, який їй дав бог, і коли має волю цей талант розвивати все життя, сказав Вакарчук.

Святослав ВакарчукФото: "Багато розчарувань в житті дорослих людей пов’язана саме з тим, що вони не знайшли себе в житті" - Святослав Вакарчук (РБК-Україна)

“Багато розчарувань в житті дорослих людей пов’язана саме з тим, що вони не знайшли себе в житті. Але що означає знайти себе в житті? Хтось скаже – народити дітей і мати добру сім’ю, хтось скаже – розвивати свою кар’єру, хтось скаже – стати успішним, заробити гроші. Або створити щось хороше і корисне для інших. І всі ці люди так чи інакше будуть праві! Бо кожен іде до щастя по-своєму. Кожен шлях хороший. Та, в кінці-кінців, все зводиться до одного: щастя настає, коли твоя душа перебуває в гармонії. Тоді, коли твоя душа щаслива від того, що відбувається навколо і як ти живеш. А інші речі – лише складові вашої гармонії”, - висловив думку він.

“Ми не розвинули вміння брати на себе відповідальність”

Вакарчук розповів, чому він гордий бути українцем. Також згадав про якості, яких, на його думку, людям в нашій країні не вистачає.

“Ви знаєте, українці – прекрасна нація. Я гордий з того, що є українцем! Я гордий тому, що у нас є багато чеснот. Ми працьовиті, ми творчі. Ми - люди, які відчувають і знають, що таке життя. Але є одна риса, яку в процесі історії України ми розвинули гірше за інші! Так склалося, під впливом неприродного, на жаль, але все-таки історичного відбору, ми не розвинули вміння брати на себе відповідальність. А ще - вміння домовлятися один з одним незалежно від того, які у нас погляди, як би вони не відрізнялися від наших. А це, насправді, не так легко”, - підкреслив Вакарчук.

Святослав ВакарчукФото: “Важливо не лише отримати вітамінну ін’єкцію освіти. Важливо ділитися знаннями з іншими" - Святослав Вакарчук (РБК-Україна)

Студентам він побажав не тільки отримувати знання, але й ділитися ними з оточенням.

“Важливо не лише отримати вітамінну ін’єкцію освіти. Важливо ділитися знаннями з іншими. Адже те, що ми всі чекаємо від нового покоління – це зміна правил гри у цій країні. Багато хто з вас сумнівався, йти в цей навчальний заклад чи ні. Багато хто питав себе: “Чи правильно я зробив?”. Так от: нікого, крім власного серця, не слухайте у цей момент! Ви можете вчитися, можете мати багато вчителів, у вас є прекрасні батьки, яких ви любите. Це дасть можливість отримати багаж для прийняття рішень. Але самі рішення ви маєте приймати самостійно! Виключно самі”, - закликав співак.

“Я хотів би, щоб всі навчилися приймати рішення. Якщо ви навчитесь цьому, то все інше – це справа техніки. Тоді можна опановувати найскладніші науки, підкорювати найвищі вершини. Головне – знати, чого ви хочете, і не боятися робити кроки до своєї мрії. Ви й самі знаєте, що це все достатньо тривіальні слова, їх вам багато хто казав і ще казатиме. Слова “не бійтеся мріяти і йти до своєї мрії” звучать дуже просто! Але в реальному житті за кожним цим словом стоїть тяжка праця. За цими словами – сміливість зробити перший крок”, - сказав Вакарчук.

altaltaltaltaltalt

Фото: Наприкінці промови Вакарчук зірвав бурхливі овації студентів, викладачів і гостей Української Академії Лідерства, коли вирішив пожертвувати кошти студентці Христині (РБК-Україна)

Наприкінці промови співак вирішив винагородити молоду студентку, яка не побоялася вийти на сцену і на прохання співака перекладати його промову англійською для іноземних гостей.

“Якщо ви лідер, то вас в кінці так чи інакше чекає винагорода. Навіть якщо ви її зовсім не чекаєте. Тому я жертвую тисячу доларів на стипендію або на соціальну програму для дівчини Христини, яка підняла руку, вийшла на сцену і не побоялася перекладати мою промову на англійську мову. Конкретні приклади вчать краще, ніж слова. Нехай бог нас всіх береже і, як кажуть англомовні люди, break a leg (ні пуху, ні пера! – ред.)”.