ru ua

Олександр Ягольник: "Український шоу-бізнес розділився на тих, хто їздить до Москви і хто принципово цього не зробить"

Олександр Ягольник: "Український шоу-бізнес розділився на тих, хто їздить до Москви і хто принципово цього не зробить" Фото: Олександр Ягольник (facebook.com/alexander.yagolnik)

MELOVIN достойно представив Україну на Євробаченні, а Козловському ще довго пам'ятатимуть його концерт у Москві на 9 травня, впевнений відомий продюсер

Днями у Лісабоні з розмахом пройшла масштабна міжнародна подія – Євробачення 2018, де український артист MELOVIN посів 17-те місце. Незадовго до цього в Україні набув розголосу скандал, пов'язаний з іншим артистом – Віталієм Козловським.

9 травня він виступив на концерті у Москві до Дня перемоги, а пізніше пояснив свою участь у цьому дійстві тим, що на концерт його запросили українці, які живуть в Росії. У відповідь на це активісти вже пообіцяли блокувати його концерт, який має відбутися у Києві наприкінці травня. Проте разом з тим українські артисти, які гастролюють в Росії, продовжують збирати повні зали в Україні.

Ми попросили знаменитого українського продюсера Олександра Ягольника прокоментувати результати Євробачення 2018 та поділитися думками про скандал навколо Віталія Козловського. Також ми дізналися думку Олександра про те, як бути з тими артистами, що мають активну підтримку українців, не зважаючи на гастролі по Росії.

"Нашому артисту вдалося виконати ще й дипломатичну місію"

За словами Олександра Ягольника, пісня і виступ переможниці Євробачення, ізраїльської співачки Нетти йому сподобалися.

"Ізраїльська виконавиця перемогла, бо вона дійсно гарна й талановита єврейська артистка. До того ж, вона самоіронічна", - висловив думку продюсер.

Відео: Виступ MELOVIN (Youtube-канал Eurovision Song Contest)

Він нагадує: перемога Нетти на Євробаченні у Лісабоні співпала з відкриттям посольства США у Єрусалимі.

"Це мене вразило, і я в черговий раз зрозумів, що Євробачення, крім того, що є пісенним конкурсом, несе ще й потужну гуманітарну місію. І саме з цих міркувань я спочатку не вважав, що український артист MELOVIN може перемогти. Але те, що його засудило професійне журі – це факт, над яким українському шоу-бізнесу необхідно критично замислитися", - говоре продюсер.

Ягольник припускає: можливо, продюсерське журі або щось принципово роздратувало, або воно не помітило у виступі артиста з України ті моменти, які не лишили поза увагою глядачі.

"Але ми всі маємо при цьому розуміти, що MELOVIN – сам по собі артист дуже гарний і самобутній, і це вкотре довело голосування глядачів усієї Європи, тепер вже глядачів інших країн. Це все-таки дуже достойний результат для Кості. Соромно нам за виступ України не було, це точно! І, до речі, Костя зробив дуже правильний вибір: він спілкувався і до Євробачення, і під час форуму саме українською мовою. Як вірно зауважила Лариса Ніцой, цим вчинком він об'єднав українську націю. Крім самого виступу, нашому артисту цим вдалося також виконати ще й дипломатичну місію. Він був таким собі делегатом країни за кордоном", - сказав Олександр.

"Не кожен рік Україні перемагати, але від того Євробачення гіршим не стає"

У інтерв'ю для Styler лідер гурту The Hardkiss незадовго до Євробачення 2018 Юлія Саніна висловила думку про те, що MELOVIN навряд чи переміг би, хоча сам артист – дуже талановитий. Свою думку вона пояснила тим, що у Євробаченні "завжди дуже багато політики". На її думку, Україна у світі цього року на слуху не була, тому і розраховувати на перемогу не доводиться.

Олександр Ягольник: "Український шоу-бізнес розділився на тих, хто їздить до Москви і хто принципово цього не зробить"Олександр Ягольник: "Український шоу-бізнес розділився на тих, хто їздить до Москви і хто принципово цього не зробить"Олександр Ягольник: "Український шоу-бізнес розділився на тих, хто їздить до Москви і хто принципово цього не зробить"

Фото: Виступ MELOVIN у гранд-фіналі Євробачення (eurovision.tv)

Олександр Ягольник частково згоден із такою думкою:

"В чомусь Юлія має рацію. Євробачення дійсно буває політизованим конкурсом. І коли США мають інтереси, то він політизований. Коли США не мають певних інтересів для себе, то він – не політизований. Ніхто не знає, як складеться ситуація кожного року, і результати голосування журі і глядачів можуть бути дуже непередбачувані".

Але навіть якщо у Євробаченні і панує якась політика, то Україні на це все одно не варто нарікати, каже продюсер.

"В усякому разі, Україні гріх на це нарікати, бо саме ось такі "суспільні" моменти і допомогли виграти у конкурсі й Руслані, і Джамалі. Тому на це треба зважати, але завжди сподіватися на себе та на професіоналізм артиста. Звісна річ, не кожен рік Україні перемагати, але від того Євробачення гіршим не стає, і перемога можлива завжди.

"Такий вчинок – це ганьба"

Виступ Віталій Козловського у Москві, та ще й на 9 травня, так просто не минеться для репутації артиста, впевнений Олександр Ягольник.

"Віталій Козловський зробив гірше перш за все для своєї репутації, це стовідсотково. І те, які були до нього претензії від активних громадян України – це є правильним. Такий вчинок – це ганьба", - різко прокоментував продюсер.

Він припустив, що сума гонорару, яку заплатили артисту у Москві, навряд чи є величезною. І що репутаційні втрати через такий виступ точно будуть більшими, ніж зароблений гонорар, якою б не була ця сума.

Олександр Ягольник: "Український шоу-бізнес розділився на тих, хто їздить до Москви і хто принципово цього не зробить"Фото: Віталій Козловський (РБК-Україна)

"Бо те, що він втратив і втратить в Україні, буде врешті набагато більше, ніж той заробіток на концерті в Росії", - висловив думку він.

При цьому українські артисти, які гастролюють в Росії, продовжують збирати повні зали в Україні, що під час війни з Росією виглядає парадоксально.

"Дійсно, зараз український шоу-бізнес розділився на тих, хто їздить до Москви і хто принципово цього не зробить. Я бачу, що зараз активна частина суспільства все більше розуміє тих, хто не їде. Як тільки хтось робить такий вчинок, люди це відразу помічають і потім це довго пам’ятають. Звісно, я не говорю абсолютно про всіх українців. Бо значній частині просто все одно", - коментує Ягольник.

"Нікуди не дітися від того факту, що у нас є московська церква і є люди, які в неї ходять"

За словами продюсера, багато українців зневірилися і втрачають надію на позитивні зміни в країні. Але це, на його думку, явище тимчасове.

"Суспільство так чи інакше дає оцінку ситуації. Так, в суспільстві є зневіра і зниження віри в позитив, але це скоро пройде. Нам ще життя жити, і нащадків виховувати. Але маємо визнати: гастролюючи по Росії артисти в Україні не тільки не втрачають популярності, а навпаки – збирають повні зали. Нікуди не дітися від того факту, що у нас є московська церква і є ті люди, які в неї ходять. В Україні багато тих, хто викладе гроші за квиток на концерт того, хто вчора виступав у Кремлі на святі російської армії. Така категорія в нашому суспільстві є, і з цим доведеться миритися", - каже Ягольник.

При цьому сам продюсер дуже рідко спілкується із росіянами, за винятком хороших і давніх знайомих.

"Я спілкуюся з ними переважно у Фейсбуці. У мене є кілька притомних знайомих з Москви, які підтримують Україну. А от з відвертими ватниками навіть не хочеться про будь-що говорити, не хочеться з ними спілкуватися", - каже він.

"Ми почистили ринок від російських гастролерів"

За словам продюсера, за останні кілька років українського контенту в країні так чи інакше побільшало. Зокрема – за рахунок квот на українську музику на радіо та телебаченні.

"Квоти вже змінили ситуацію. Також позитивно вплинуло те, що ми почистили ринок від російських гастролерів. Українським зіркам це точно пішло на користь. І з прийняттям закону про роялті, я сподіваюся, ситуація ще більше зміниться на краще. Принаймні, для авторів пісень і виконавців. Очікується, що артисти отримуватимуть більше грошей за трансляцію їх треків. А потім, сподіваюся, у парламенті проведуть закон про спонсорство і меценатство. В той же час глобальні правила гри в українському шоу-бізнесі не змінилися", - висловлює думку Олександр Ягольник.

Відео: Хто став переможцем Євробачення 2018 (video.rbc.ua)

Нагадаємо, раніше співачка Руслана розповіла про Євробачення, діаспору та імідж України за кордоном.