ua en ru

Актриса Олена Алимова: "В Україні деякі знаходять своє амплуа, своє "Я" і зупиняються"

Актриса Олена Алимова: "В Україні деякі знаходять своє амплуа, своє "Я" і зупиняються" Фото: Олена Алимова (прес-служба)

Актриса і режисер розповіла про майбутній майстер-клас голлівудського тренера акторської майстерності Івани Чаббак

19 і 20 листопада в Києві в клубі Bel Etage відбудеться майстер-клас відомого голлівудського тренера з акторської майстерності Івани Чаббак. Вона працює з більшістю американських зірок. Саме їй Бред Пітт, Холлі Беррі, Шарліз Терон та інші актори зобов'язані своїми Оскарами і Еммі. Це буде її перший візит до України, хоча саме тут її коріння – дідусь і бабуся емігрували з Києва до Нью-Йорка.

В Україну Івана приїжджає на запрошення української актриси (Коли ми вдома, СТБ) та режисера Олени Алимової, яка розповіла нам, що чекати учасникам на майбутньому майстер-класі.

Актриса Олена Алимова: "В Україні деякі знаходять своє амплуа, своє "Я" і зупиняються"

Фото: Олена Алимова (прес-служба)

Чому ви вирішили привезти Івану Чаббак до Києва?

Насправді, її приїзд – це вершина айсберга. У цієї події буде продовження в Лос-Анджелесі для 10 українських акторів. Це ще проект-секрет, але він буде дуже цікавий. Вперше будемо робити таке для України. Цих 10 акторів і ми отримаємо після майстер-класу Івани Чаббак в Києві. Але мені здається, такі речі важливі не тільки для акторів, але і для всіх людей – саморозвиток і підвищення власної планки. Потрібно завжди вчитися і розвиватися.

Довго вели переговори?

Я листувалася з Іваною півроку, оскільки у неї вже був досвід запрошення в Україну. Досвід цей був неприємний. Минулі організатори обдурили людей. Чесно зізнаюся, спочатку менеджмент Івани мені не відповідав, тому я шукала її особисті контакти і домовлялася безпосередньо. Коли вона сама підтвердила приїзд, тоді вже процес налагодився.

Є у Івани побоювання їхати в Україну у зв'язку з нестабільною ситуацією?

Напевно побоювання є, але їй дуже цікаво відвідати Київ! Вона відразу ж це озвучила. Оскільки її бабуся і дідусь давно з Києва іммігрували в Нью-Йорк. А вона ніколи тут не була. Це буде її перший приїзд до Києва, і вона дуже натхнена цим.

Кому буде корисний майстер-клас Івани Чаббак?

Я раджу всім! У неї така цікава техніка, яка застосовується не тільки на сцені, але і в житті. Звичайно, основна аудиторія – актори, режисери та сценаристи. Але Івана працює з політиками, бізнесменами, мільярдерами, моделями та іншими. Основне в її техніці – ти долаєш обставини, не стаєш жертвою, а йдеш до перемоги. А це важливо кожній людині. Адже в житті ми також граємо різні ролі з різними людьми, навіть не замислюючись про це. Її техніка допоможе краще розуміти себе, те, що відбувається навколо, та усвідомлено підходити до подій.

Майстер-клас триватиме два дні, 19 і 20 листопада. Що чекати учасникам?

Я не можу розкривати секрети Івани, оскільки це її майстер-клас. Але можу сказати, що на сцені буде кілька пар з підготовленими конкретними уривками, які заздалегідь висилає Івана. Все відбуватиметься англійською мовою, але не переживайте, у нас буде перекладач. У перший день пари демонструватимуть, як вони бачать цю невелику постановку. Після кожної мініатюри Івана буде працювати з учасниками на сцені. І разом із глядачами буде давати свої зауваження та коментарі. А на другий день пари представлять ці ж уривки, але з рекомендаціями та порадами Івани. Два дні майстер-класу – це абсолютна практика на конкретних людей, їх станах і відносинах. Відкрию секрет – на сцені будуть, як відомі актори, так і початківці. Оскільки місця на сцені можна купити так само, як і місця в залі.

В Голлівуді актори весь час розвиваються, вони ходять на курси, навчаються в будь-якому віці. Що можеш сказати з приводу наших акторів?

Не всі наші актори вважають за потрібне розвиватися (посміхається). Можливо, люди досягають чогось і їм цього достатньо. В Америці, чим успішніше ти стаєш, тим більше коучів з акторської майстерності ти наймаєш, щоб відкривати нові грані в собі і своїй роботі. Можливо, в Україні деякі знаходять своє амплуа, своє "Я" і зупиняються. А для мене мої "Я" можуть бути абсолютно різними. Адже це так цікаво – розкривати, який ти можеш бути ще. Цікаво працювати з собою і відкривати всю свою глибину. Мені здається, важливо оточувати себе такими людьми як Івана.

Купити квитки на дводенний майстер-клас можна за адресою.