ru ua

Анджеліна Джолі згадала про Україну в контексті насильства над жінками під час війни

Анджеліна Джолі згадала про Україну в контексті насильства над жінками під час війни Фото: Анджеліна Джолі (instagram.com-angelinajolieofficial)

Актриса звернулася до НАТО з питанням про гендерну рівність

Голлівудська зірка і Посол доброї волі ООН Анджеліна Джолі згадала про Україну у своїй статті про сексуальне насильство над жінками під час бойових дій.

Статтю актриса написала разом з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом для The Guardian. Джолі закликала організацію вплинути на припинення насильства над жінками і підняла питання гендерної рівності.

"Незважаючи на те, що насильство заборонено міжнародним законом, воно як і раніше використовується в якості тактичної заходи у військових конфліктах від М'янми до України. Це і групове зґвалтування, сексуальне рабство, і расова дискримінація, і тероризм. Жінці у зоні бойових дій знаходитись набагато небезпечніше, ніж солдатам. Припинення насильства за ознакою статі є життєво важливим питанням миру і справедливості", - зазначила Джолі.

Актриса вважає, що НАТО повинно посприяти тому, щоб жінки займали керівні посади.

"Жахливо, що насильство над жінками, будь то в мирний час або під час воєнних дій, повсюдно вважається несерйозним злочином. Нарешті з'явилася надія, що ми зможемо це змінити. Ми зобов'язані це зробити не тільки для себе, але і для майбутніх поколінь", - додала зірка.

До речі, історик з Гарварду розповів, чи зможуть росіяни подолати "залежність" від України.

"Але для цього потрібен час. Для покоління, яке сьогодні при владі, розпад Радянського Союзу – найбільший шок у їхньому житті, вони живуть з цим. Радянський Союз пройшов шлях від наддержави до повного розвалу за 5 років. Психологічно дуже важко прийняти це як закономірність. Османська імперія розпадалася протягом двох з половиною століть. Змінювалися покоління, відбувалась адаптація. У Росії фактично тільки зараз починають змінюватися покоління", - зазначив він.