ua en ru

Станіслав Гроф прочитав лекцію в Київському університеті

Станіслав Гроф прочитав лекцію в Київському університеті Фото: "У звичайних станах свідомості ми проживаємо лише фрагмент нашого повного потенціалу", - Гроф
Автор:

У понеділок на Styler вийде ексклюзивне інтерв'ю з людиною-легендою

Легенда сучасної психології, один з перших дегустаторів ЛСД і автор методу холотропного дихання Станіслав Гроф прочитав сьогодні лекцію в Червоному корпусі Київського національного університету ім. Т. Р. Шевченка.

Основною аудиторією стали студенти та викладачі філософського і психологічного факультетів університету. Багато хто прийшов просто подивитися на людину, яка в 84 роки виглядає ну максимум на 30 років молодшим, а по ясності мислення дасть фору будь-якому доктору філософських наук у розквіті кар'єри.

Станіслав Гроф, зокрема, розповідав про те, як тестував в медуніверситеті Праги перші зразки ЛСД. Їх постачали безпосередньо з Швейцарії від доктора Альберта Хофманна, винахідника цього "ліки для душі".

"У той час методи лікування психічних хворих в Чехії були просто середньовічні: шокова терапія, інсулінова кома, гамівна сорочка, занурення в крижану воду. Ми досліджували ЛСД як революційно новий засіб терапії. Робили електроенцефалограми мозку, вивчали можливості управління мозковими хвилями пацієнта, який прийняв те, що згодом назвуть наркотиком і заборонять, - поділився вчений. - Я пам'ятаю, коли сам прийняв ЛСД, це відчуття первинної енергії, яка нічого спільного не має ні з энцефалограммами, ні з управлінням. Свідомість було просто катапультировано з мого тіла у Всесвіт: я бачив Великий вибух "чорні діри", "білі діри"... і своє тіло, яке знаходилося в кімнаті, а свідомість плавала навколо, і я знову і знову намагався втілитися. Це було проблемою, але в той же час і новою можливістю".

З часом Станіслав Гроф перебрався в США, де в останній раз легально тестував ЛСД в Орлеанском дослідному центрі. Після заборони речовини на урядовому рівні вони з дружиною Христиною зайнялися розробкою системи холотропного дихання (від грецьких складових "цілісність" і "прагнути"), не менш дієвого способу допомогти людині позбутися від душевних травм і нервових розладів.

"Вивчивши і усвідомивши всю палітру станів, які називають зміненими, я зрозумів, що даремно ми їх патологизируем, - пояснив дослідник. - Просто нам раніше не вистачало даних, що з ними робити. У звичайних станах свідомості ми проживаємо, реалізуємо лише фрагмент нашого повного потенціалу. Адже ми не тільки его, укладена в тіло - я абсолютно точно впевнений, що людська душа ідентична божественної. У мене був багаторазовий науковий досвід підтвердження цих слів з давньоіндійських трактатах".

Керівництво КДУ ім. Шевченка, по закінченні лекції присвоїло Станіславу Грофу звання почесного професора університету.

У неділю Станіслав Гроф проведе презентацію своєї книги "Психологія майбутнього", перекладеної на українську мову.

Читайте в понеділок на Styler ексклюзивне інтерв'ю з людиною, чиї напрацювання Абрахам Маслоу назвав "самим значним внеском у теорію особистості за останні десятиліття", на нашому сайті.