ua en ru

Доктор Комаровський розповів, чи потрібно робити щеплення від грипу

Доктор Комаровський розповів, чи потрібно робити щеплення від грипу Фото: Доктор Комаровський (РБК-Україна)

В Україні зареєстровано лише інактивовані вакцини

Відомий український лікар і ведучий Євген Комаровський розповів, чи варто робити щеплення від грипу. Про це він повідомив у Запоріжжі у виставковому центрі "Козак Палац" 9 грудня, де відбулася відкрита зустріч з медиком.

"Насправді я повинен сказати, що педіатр, який говорить, що вакцинувати не треба, – це приблизно як батюшка, який розповідає про те, що Бога немає. Це приблизно одне і те ж. З приводу грипу: головна казка, пов'язана з вакцинацією від грипу, яку тиражують без втомилися всі ЗМІ, полягає в наступному: звідки ви знаєте, який буде вірус, тому що вірус, як правило, щороку різний? Медична наука, як правило, знає, якою буде вірус, тому що по всьому світу знаходяться лабораторії, які відстежують циркуляцію вірусів. І вже в березні–квітні Всесвітня організація охорони здоров'я формулює прогноз про те, який вірус прийде восени. Вакцина щороку різна. Вакцини тільки починають виробляти влітку, і вони надходять у продаж в кінці серпня – початку вересня в нормальних країнах. У нас вона надійшла в кінці жовтня, і то в обмежених кількостях", - сказав медик.

За словами лікаря, дитину необхідно прищеплювати.

"Тому грип – це найнебезпечніша ротавірусна інфекція, якою легко заразитися і яку ми можемо запобігти. Тому дитину потрібно прищеплювати. Хочу зазначити, що в Україні зареєстровано лише інактивовані вакцини. Живих вакцин, від яких світ зараз потихеньку відмовляється, в нашій країні просто немає. Тому все, що у нас зареєстровано, 2 адекватні вакцини. Особисто я щеплюся сам, прищеплюються мої діти і онуки.", - підсумував Комаровський.

Як раніше писав Styler, доктор Комаровський виступив проти заняття спортом маленькими дітьми.