ru ua

Ірма Вітовська дала пораду російськомовним українцям

Ірма Вітовська дала пораду російськомовним українцям Фото: Ірма Вітовська (РБК-Україна)

Актриса впевнена, що батьки не повинні "спекулювати на темі мови" в присутності дітей

Русифікований українець повинен зрозуміти, що русифікація - це виліковно. Про це сказала відома акторка Ірма Вітовська в інтерв'ю Styler.

За її словами, має пройти час, "щоб ми врешті-решт об'єдналися зі своїм генокодом".

"Мені б хотілося, щоб русифікований українець розумів: русифікація - це виліковно. Була б тільки добра воля... У когось цей процес триває три покоління, у когось - п’ять. Якщо людина себе записує українцем, а говорить російською, то цей поворот має відбутися вже у його нащадків. Якщо він сам в силу віку, в силу якихось інших супутніх причин цього не бажає, то зміни мають відбутися у найближчих поколіннях", - зазначила Вітовська.

"Зараз ми бачимо, як діти з захопленням дивляться український дубляж у кінотеатрах. А коли його вводили, то ці зміни сильно критикували. Зараз про цю критику вже забули", - сказала актриса.

За словами Вітовської, якщо мама і тато в сім'ї не спекулюють на темі мови, то у дитини такого питання навіть не виникне.

"Я зустрічаюся в русифікованих містах з дітьми, але у них не виникає питання, чому я з ними говорю українською. Вони на українську переходять легко. Я бачу агресивно налаштовану щодо української мови дитину тільки тоді, коли вдома з нею регулярно проводять "профілактичну роботу" на цю тему", - резюмувала вона.

Раніше відома актриса висловилася про заборону російських соцмереж.