ru ua

Відомий шоумен зізнався, що колись був "москалем"

Відомий шоумен зізнався, що колись був "москалем" Фото: Антін Мухарський (facebook.com/AntinMykharskyi)

Зараз же зірка повністю перейшла на українську мову

Відомий український шоумен, музикант і письменник Антін Мухарський зізнався, що колись був "москалем". Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Наше місто".

"Це правда, бо народився у Києві на Подолі в абсолютно російськомовній сім’ї. Моя бабуся по маминій лінії стовідсоткова москалька - втекли сюди від революції з Петербурга. Та й у Києві довгий час існував стереотип, що українською розмовляє рогуль", - розповів він.

За словами Антіна, вперше українську мову в природному середовищі він почув у тринадцять років під час поїздки в Хмельницький, а вперше зрозумів, що українське може бути "потужним, веселим і креативним", після пісень групи "Брати Гадюкіни", Андрія Миколайчука, коли з'явилося літоб'єднання "Бу-ба-бу", театр.

"На мене, студента театрального інституту, справив враження Андрій Жолдак із Москви, який наголошував, що він нащадок Тобілевичів, розмовляв виключно українською мовою і ставив вистави у театрі Франка. Знаковим для мене став 1992 рік. Батько був режисером-постановником великих свят, і ми поїхали у Запоріжжя на 500-річчя козацтва. Там директор Хортицького заповідника й сказав мені, що я не Антон, а Антін, бо саме так у Реєстровому козацтві записували по-українськи. А вже через три роки я так підписав і свою першу повість. То був мій шлях до українізації", - зазначив Мухарський.

"Звичайно, у непрості дев’яності, коли треба було реально виживати, брався за будь-яку роботу. Та коли кусок хліба з’явився, знову виникла потреба реалізовувати творчі задуми. Закинув комерційну діяльність, пішов у мистецтво, яке приносить мені не лише страшенне задоволення, а й внутрішню гармонію. Повністю перейшов на українську мову, оскільки це єдиний маркер ідентичності", - резюмував він.

До речі, гравець збірної України переплутав головного тренера з Тарасом Шевченком.