ru ua

Михайло Державін помер: біографія і причина смерті актора

Михайло Державін помер: біографія і причина смерті актора Фото: Михайло Державін (facebook.com/lifenews)

Михайло Державін помер 10 січня після тривалої хвороби

Відомий радянський актор Михайло Державін помер в лікарні, в червні 2018-го йому мало виповнитися 82 роки. Біографія, найвідоміші фільми з участю Державіна, а також про причину смерті артиста - у нас на Styler.

Михайло Державін: біографія

Михайло Державін народився в Москві в 1936 році. Його батько - народний артист РРФСР, провідний актор театру Вахтангова - Михайло Степанович Державін.

З дитинства Михайло Державін ріс у творчій атмосфері. Гостями в їхньому домі були відомі театральні актори, в сусідньому під'їзді будинку, де жили Державіни, знаходилося Щукінське театральне училище, під час ігор у дворі Михайло та інші діти влаштовували імпровізовані вистави.

Михайло ДержавінФото: Михайло Державін (facebook.com moscowsatire)

Михайло Державін "старший" помер, коли синові виповнилося 15 років. Щоб допомогти родині, хлопець перевівся в вечірню школу і підробляв. У 1954 році Михайло Державін вступив у Щукінське театральне училище, а після його закінчення працював у театрі Ленінського комсомолу. У 1968 році почав роботу в Московському театрі сатири, де і прослужив до самої смерті.

Відомі ролі Михайла Державіна

У творчій скарбничці Михайла Державіна близько трьох десятків робіт в кіно, більше 50-ти театральних ролей, озвучування мультфільмів. Велику популярність артистові принесли ролі у фільмах "Троє в човні, не рахуючи собаки", "Божевільний", "Зимовий вечір у Гаграх", "Бабій", "Старі клячі".

Державін в 1960-і рокиФото: Державін у 1960-і роки (facebook.com/vintagevoyage)

На телебаченні Михайло Державін вів передачу "Кабачок 13 стільців". Естрадний дует Державіна з актором Олександром Ширвиндтом дуже полюбився глядачам. У парі вони вели передачі "Ранкова пошта", "Хочу знати".

Відео: Виступ Ширвіндта і Державіна (YouTube/yashka78)

Особисте життя Михайла Державіна

Артист був одружений тричі. Першою дружиною Державіна в 1958 році стала дочка Аркадія Райкіна, Катерина. Шлюб пари розпався через два роки. Вдруге Михайло Державін одружився з Ніною Будьонною (дочка маршала С. Будьонного), яка народила йому дочку Марію. Третьою дружиною актора стала співачка Роксана Бабаян.

Причина смерті актора

Михайло Державін помер 10 січня в лікарні, де перебував з початку грудня 2017-го. Влітку минулого року він переніс інфаркт, мав проблеми з тиском. Актор хворів тривалий час і, не дивлячись на зусилля лікарів, організм не впорався з захворюванням. Прощання з Державіним відбудеться 15 січня в Театрі сатири, а поховають його на Новодівичому кладовищі в Москві поряд із батьком.