ua en ru

"Ніякої гімнастерки": з'явилася осучаснена версія вкраденої росіянами української пісні

"Ніякої гімнастерки": з'явилася осучаснена версія вкраденої росіянами української пісні MniShek (фото: facebook.com/Mnishek.officialpage)

Пісня "Вот кто-то с горочки спустился" насправді є переспівом старовинного українського романсу

У мережі з'явилася осучаснена версія українського романсу XIX століття "В саду осіннім айстри білі". Саме ця композиція лягла в основу пісні "Вот кто-то с горочки спустился", яку багато хто вважає "надбанням російської культури".

У центрі української пісні, записаної київською групою MniShek, - "всепоглинаюча емоція першого кохання, першого розчарування, сердечного болю, тому вся поезія твору просякнута надзвичайним драматизмом і роком".

"Своїм музичним прочитанням учасники гурту прагнули підсилити основний настрій пісні, передати атмосферу трагічного почуття", - йдеться в описі роботи.

Відео з YouTube/MusicVideoUA

У мережі вже оцінили нову версію романсу.

"Відмінно! Ніякої гімнастерки і горочек... Дякую, що поставили окупантів на місце", - звернувся до музикантів один з юзерів.

Додамо, що "В саду осіннім айстри білі" – це український романс XIX століття. Він був популярний в Україні аж до 60-х років XX ст. Ще у 1961 році цей романс був опублікований у збірнику "Українські народні романси" з передмовою і примітками Леопольда Ященка. На жаль, відомості про автора слів і музики – відсутні (тому романс і вважається українською народною піснею).

Але вже через кілька років у цієї мелодії раптово з'явився "автор". Відомий композитор Борис Терентьєв, який хоч і народився в Києві, але більшу частину життя провів у Москві, представив широкій громадськості "свій" хіт "Вот кто-то с горочки спустился".

До речі, незабаром після цього Терентьєв став Заслуженим діячем мистецтв РРФСР.

Гурт MniShek було засновано у Києві в 2016 році. У своїй творчості музиканти намагаються поєднати фольклорні мотиви народних пісень різних країн світу з сучасними музичними тенденціями. У активі групи, окрім оригінального матеріалу, є пісні, створені на основі українських, болгарських, сербських і польських народних мотивів.

Відео з YouTube/MusicVideoUA

Раніше Styler зібрав для вас найяскравіші треки, альбоми і кліпи лютого від українських виконавців.