"Ніякої різниці": російський музикант порівняв Табакова з нацистом в Освенцимі
Музикант розкритикував померлого актора
Російський піаніст і диригент Андрій Гаврилов, який є громадянином трьох країн — Великобританії, Німеччини та Швейцарії, неоднозначно висловився про смерть радянського актора Олега Табакова. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.
Гаврилов порівняв два некролога — на Табакова і на колишнього унтершарфюрера СС Оскара Гренінга, відомого як "бухгалтер Освенцима". Музикант зазначив, що між цими людьми немає ніякої різниці.
"Два некролога сьогоднішньої тижня. Помер бухгалтер Освенціма. (Колишній унтершарфюрер СС Оскар Гренінг, отримав від засобів масової інформації прізвисько "бухгалтер Освенціма", пішов з життя у віці 96 років в німецькій лікарні, повідомив у понеділок журнал Der Spiegel. Гренінг був визнаний винним у пособництві вбивства не менше 300 тисяч в'язнів польського концтабору, але почати відбувати свій тюремний термін так і не встиг).
Помер Олег Табаков (художній керівник МХТ ім. Чехова і "Табакерки", актор Олег Табаков. Йому було 82 роки. "Олег Павлович помер після важкої тривалої хвороби", - ТАСС повідомили в МХТ ім. Чехова).
Яка різниця між цими людьми? Та ніякої. Обидва нікчемне г*вно", - написав Гаврилов.
Скріншот поста (facebook.com/AGPIANO)
"Жорсткувато" - понаписували мені з приводу поста про померлих радянського актора і німецькою бухгалтера. "Суворий" не посаду, а "жорсткувата життя". Обидва чоловіки працювали на благо своїх родин. Чесно послужили. "Претензії" не до них. Пост про "суворою" життя, яка перетворює в г*вно всіх, хто не витримав її пильної безпристрасного погляду і затремтів, "моргнув". А хто "моргнув" - той пропав. Вчіть міфи стародавньої Греції. Вони про це вже всі знали і розуміли", - додав він.
Скріншот поста (facebook.com/AGPIANO)
Російські користувачі соцмережі негативно поставилися до слів співвітчизника.
Скріншот поста (facebook.com/reddishkat)
Скріншот коментарів (facebook.com/reddishkat)
Андрій Гаврилов - англійська, німецький і швейцарський піаніст і диригент. З 1985 року Гаврилов живе за кордоном.
У 1978 році він здійснив перший тур з Берлінським філармонічним оркестром, який складався з 30 концертів в найбільших містах світу.
У грудні 1979 року під час підготовки до турне з Гербертом фон Караяном, йому був закритий виїзд з країни: у нього вилучили квиток на гастролі і закордонний паспорт, відключили телефон. За словами Гаврилова, він нібито був підданий примусовому психіатричному лікуванню і домашнього арешту, перебував під постійним наглядом КДБ, міліції йому показали підготовлену державну інформацію про його смерть в результаті нещасного випадку.
У 1985 році Андрій виїхав з СРСР до Англії, де деякий час нібито переховувався з допомогою англійських спецслужб. Запит музиканта про надання йому можливості вільного пересування був схвалений керівниками обох країн — Маргарет Тетчер і Горбачовим, Гаврилову було збережено радянське громадянство і виданий "вільний закордонний паспорт" СРСР. Музикант став, за його словами, першим радянським артистом, "вільно виїхали за кордон".
Нагадаємо, що 12 березня помер Олег Табаков - радянський і російський актор, режисер театру і кіно, народний артист СРСР. Останні кілька місяців артист провів у лікарні, його госпіталізували ще в 2017 році. Йому було 82 роки.