ua ru

В Одесі померла уславлена українська бігунка

В Одесі померла уславлена українська бігунка Фото: Надія Олізаренко

Надія Олізаренко страждала від рідкісного захворювання нервової системи

В Одесі повідомили про смерть 63-річної олімпійської чемпіонки і екс-рекордсменки світу з бігу на 800 метрів Надії Олизаренко. Згідно з висновком медиків, причиною смерті стали наслідки бічного аміотрофічного склерозу, діагностованого у жінки в грудні 2015 року, повідомляє Xsport.

Це складне захворювання центральної нервової системи, що вражає верхні і нижні рухові нейрони, призвело до того, що у Надії Федорівни оніміла ліва рука і з'явилися проблеми з мовленням. Гроші на лікування жінки збирали всім миром.

Надія Олізаренко (в дівоцтві Мушта) була однією з найяскравіших зірок легкої атлетики СРСР на середніх дистанціях в 70-х і першій половині 80-х років. Напередодні олімпійських Ігор у Москві в 1980 році вона встановила світовий рекорд на 800 м – 1:54.85, а у фіналі Олімпіади поліпшила досягнення майже на півтори секунди – 1:53.43.

У 1984 році Олізаренко бігла в команді, яка встановила чинний досі рекорд світу в естафеті 4х800 м (7:50.17), а в 1986 році завоювала золото на чемпіонаті Європи на дистанції 800 м.

Прощання з легендарною бігункою призначене на вівторок, 21 лютого, церемонія відбудеться у гарнізонному Будинку офіцерів в Одесі.

Нагадаємо, 12 лютого стало відомо про смерть найстарішої української бігунки Владлени Кокіної.