ru ua

Пост Забужко про безвіз захопив соцмережі

Пост Забужко про безвіз захопив соцмережі Фото: Оксана Забужко (facebook.com/oksana.zabuzhko)

Письменниця згадала, якою була ситуація з виїздом з країни в минулі часи

Безвізовий режим з ЄС - це своєрідних вихід з рабства. Таку думку висловила українська письменниця Оксана Забужко на своїй сторінці в Facebook.

"Із підслуханого на ринку (на Івана Кудрі), тітка в м'ясній ятці: "А... Та нехай вже, беріть по шістдесят - сьогодні безвіз!.." Я спочатку, разом з усіма, засміялася, а потім якось знову на схлип пробило - нутряний, задавнений. Я ще пам'ятаю ті часи, коли всі ми були "невиїзними" - за винятком мізерного, в межах статпохибки, відсотка причетних до колоніальної адміністрації, та ще, єдиною помітною групою - євреїв: їх випускали "в один кінець", під приводом "возз'єднання сімей", і це вважалося великою перемогою єврейського руху (і ненависної тоді Кремлю "держави Ізраїль"!) Популярним був цинічний жарт: "Єврей не розкіш, а засіб пересування" (змішані сім'ї також випускали)", - написала Забужко.

alt

Скріншот поста з аккаунта facebook.com/oksana.zabuzhko/

Письменниця також згадала, як до 1970-х років люди жили без паспортів і не могли "ні переночувати в готелі, ні взяти квиток на літак".

"Мій народ виходить з рабства. От і все. І по реакції на цей факт дуже чітко видно - хто "за Україну, за її волю", а хто "з вертухаїв", - додала Забужко.

Раніше відомий журналіст нагадав, яка насправді ціна безвиза для України.