ua en ru

"Перетворили Лісабон на Майдан": Руслана про Євробачення, діаспору та імідж України за кордоном

"Перетворили Лісабон на Майдан": Руслана про Євробачення, діаспору та імідж України за кордоном Фото: Руслана в Лісабоні (facebook.com/ruslana.official)

Знаменита співачка поділилася своїми враженнями від виступу України на Євробаченні 2018

Минуло кілька днів після того, як в Лісабоні завершилася масштабна і грандіозна подія – Євробачення 2018, на якому Україна посіла 17 місце. Перед фіналом конкурсу на площі в Лісабоні з великимконцертом виступила відома українська співачка Руслана.

Styler поспілкувався зі артисткою про її виступ в Португалії, про масштабне шоу Wild Energy та про імідж України за кордоном. Також ми попросили співачку оцінити виступ MELOVIN-а на Євробаченні і поділитися її враженнями від конкурс.

"Боротьба за екологію, за спасіння планети - це мої меседжі"

12 травня в Лісабоні Руслана вразила фанів Євробачення масштабним шоу на площі міста. Як виявилося, все це – Wild Energy, шоу з особливим соціальним меседжем.

"До того, що ми зробила в Лісабоні, я готувалася більше десяти років. Мене всі питали, що буде після "Диких танців", і мене життя примусило попрацювати над цією темою під час експедицій в Карпати. Захист карпатських пралісів, глибоке проникнення в гуцульсько-карпатську екзотику, і взагалі в українську екзотику – все це мені цікаве, і я хотіла винести на поп-сцену набагато цікавіші речі, ніж просто пісня", - розповідає Руслана.

За її словами, "глибока соціалка" у концертах – це світовий тренд.

"Перетворили Лісабон на Майдан": Руслана про Євробачення, діаспору та імідж України за кордоном"Перетворили Лісабон на Майдан": Руслана про Євробачення, діаспору та імідж України за кордоном"Перетворили Лісабон на Майдан": Руслана про Євробачення, діаспору та імідж України за кордоном"Перетворили Лісабон на Майдан": Руслана про Євробачення, діаспору та імідж України за кордоном

Фото: "До того, що ми зробила в Лісабоні, я готувалася більше десяти років" - Руслана (facebook.com/ruslana.official)

"Боротьба за екологію, за чисте довкілля, за спасіння планети - це мої меседжі. І водночас це перехід на 100% зеленої енергетики. Ми разом з мерією Лісабона і телеканалом, який організовував Євробачення, зробили величезне шоу на площі столиці Португалії. Після нашого шоу розпочався сам фінал Євробаченні", - згадує вона.

Концерт Руслани на площі в Лісабоні зібрав фанів Євробаченні і українську громаду зі всієї Португалії.

"Українська громада буквально перетворила Лісабон на Майдан: там розвернули величезний триметровий прапор України, багато було й менших прапорів та стрічок. Вони перетворили Лісабон на все жовто-блакитне! Це було просто неймовірно", - поділилася Руслана.

"У нас газова залежність від Росії, у нас Чорнобиль, ми постраждали і від екологічної катастрофи"

Руслана разом з командою привезла в Португалію шоу Wild Energy.

"На сцені я грала на трембіті, на цимбалах. Ми запросили Василя Попадюка, найбільш відомого українського скрипаля у світі. Показали всю карпатську екзотику, чардаш, "Дикі танці". Я зробила прем’єру пісні "Angel", це поки що робоча назва треку", - каже співачка.

"Перетворили Лісабон на Майдан": Руслана про Євробачення, діаспору та імідж України за кордономФото: "Я дуже розраховую на нашу українську громаду і на людей, які слідкують за Україною" - Руслана (facebook.com/ruslana.official)

"Ми закликали людей переходити на чисту енергію. Це дуже склеїлося в головах людей, всі дуже органічно це сприйняли. Я цей меседж презентувала і пресі. У нас було ще кілька дотичних активностей – Євроклуб, Єврокафе. Я запропонувала Євробаченню піти у соціальну місію, раніше конкурс для себе такого не розглядав. Уявіть: це суто пісенний конкурс, і тут одна з переможниць Євробачення приїздить і каже: так у нас проблема, у нас газова залежність від Росії, у нас Чорнобиль, ми постраждали і від екологічної катастрофи, від енергетичного шантажу. Ми хочемо бути енергетично незалежними. Для цього хочемо освоїти власну енергію сонця, вітру. Цей меседж спрацював на "ура", - пояснила Руслана.

"Політики нас абсолютно зганьбили. Цю тему взагалі треба закривати і не повертатися до неї"

Руслана зізнається: у формуванні іміджу України за кордоном вона багато в чому покладається на українську діаспору і дипломатичний корпус, який часом працює з катастрофічно низькими зарплатами.

"Я дуже розраховую на нашу українську громаду і на людей, які слідкують за Україною, які симпатизують нашій країні. Політичними меседжами ми нічого не досягнемо. Політики нас абсолютно зганьбили. І іміджу в цьому напрямку у нас взагалі немає. Цю тему взагалі треба закривати і не повертатися до неї – ні в контексті навіть нових виборів, ні в контексті будь-яких обіцянок", - висловлює думку співачка.

"Перетворили Лісабон на Майдан": Руслана про Євробачення, діаспору та імідж України за кордономФото: "На площі в Лісабоні розвернули величезний триметровий прапор України, багато було й менших прапорів та стрічок" - Руслана (facebook.com/ruslana.official)

Вона закликала шукати нові ідеї, які б промотували Україну за кордоном. А от політична тема, на її думку, для цього взагалі не підходить.

"В сфері політичній, як на мене, якісної роботи не було. Єдина якісна робота – це культурний, соціальний, інформаційний напрямок. Наші айтішники, які роблять дуже багато корисних стартапів, і вони поступово починають працювати у світі. Це українська громада, яка робить величезну роботу. Нас Майдан так загартував, що від української громади наче сигнал із космосу йде, і люди відразу збираються й роблять колосальну роботу для іміджу нашої країни", - підкреслила вона.

"В Португалії наш дипломатичний корпус працював просто прекрасно! Все, що у світі тримається на патріотизмі і любові до України – все це створює навколо нашої країни величезний резонанс і підґрунтя для реалізації проектів", - сказала Руслана.

"MELOVIN виступив дуже гарно"

Також Руслана розповіла про свої враження від виступу MELOVIN-а та переможниці Євробачення 2018 – ізраїльської співачки Netta.

"MELOVIN виступив дуже гарно. У нього дійсно був достойний, трендовий і сучасний образ. Дівчатам дуже подобається. Не можна сказати, що ми були неякісно представлені. Навпаки: була пророблена колосальна робота! Ми були представлені якісно і достойно", - прокоментувала Руслана.

При цьому судді дали Україні мало балів, і через це наш артист посів у конкурсі 17-те місце. Руслана пояснює це тим, що Євробачення – конкурс непередбачуваний, і щоразу вподобання публіки дуже відрізняються.

"Перетворили Лісабон на Майдан": Руслана про Євробачення, діаспору та імідж України за кордоном"Перетворили Лісабон на Майдан": Руслана про Євробачення, діаспору та імідж України за кордоном"Перетворили Лісабон на Майдан": Руслана про Євробачення, діаспору та імідж України за кордоном"Перетворили Лісабон на Майдан": Руслана про Євробачення, діаспору та імідж України за кордоном"Перетворили Лісабон на Майдан": Руслана про Євробачення, діаспору та імідж України за кордоном

Фото: Репетиція виступу MELOVIN в Лісабоні (eurovision.tv)

"Просто треба розуміти, що Євробачення має своїх хвилі, свої напрямки. Євробачення має якісь свої захоплення. І мені однозначно імпонує перемога Ізраїлю. Не зважаючи на те, що хтось вже встиг покритикувати співачку, хтось із неї сміявся", - сказала Руслана.

Співачка Netta, яка перемогла на Євробаченні, Руслані дуже сподобалася.

"Вона епатажна, оригінальна і ні на кого не схожа. Тому я вважаю, що її перемога - заслужена. Сама артистка дуже класна. Я дуже рада, що саме в цю країну тепер поїде Євробачення. А що стосується України – ми MELOVIN-а там всюди презентували, розкручували і говорили про нього всюди, де тільки могли. Я його відразу назвала його власним фаворитом. Зі свого португальського номера, який я мала в Лісабоні під час поїздки, я відправляла смс-ки в першу чергу саме за нього", - сказала вона.

Руслана вболівала за Україну перед екраном разом із командою.

"Ми спершу виступили на площі, а потім пішли вболівати й дивитися Євробачення. На прес-конференції, в інтерв’ю, на концерті разом з українцями – всюди ми акцентували увагу на нашому артисті. Ми проводили активну агітацію. Вважаю, що це був мій патріотичний обов’язок. І я його, звісно, виконала", - підкреслила вона.

Відео: Хто став переможцем Євробачення 2018 (video.rbc.ua)

Нагадаємо, раніше Ігор Кондратюк розповів, що MELOVIN - найбільш недооцінений журі учасник Євробачення.