ua en ru

Раритетне фото: у мережі показали знімок голлівудського актора у вишиванці

Раритетне фото: у мережі показали знімок голлівудського актора у вишиванці Фото: Джек Пеланс (aaspeechesdb.oscars.org)

На знімку артист позує з кобзою

У мережі з'явилося раритетне фото американського актора українського походження Джека Пеланса, який одягнений у вишиванку. Знімок опублікував на своїй Facebook-сторінці журналіст і історик Вахтанг Кіпіані. Фото датоване 1964 роком.

"Голлівудський актор Джек Пеланс (Володимир Палагнюк) з бандурою. Газета "Америка", 1964 рік", - підписав знімок Кіпіані.

Раритетне фото: у мережі показали знімок голлівудського актора у вишиванціСкріншот (facebook.com/vakhtang.kipiani)

Користувачі в коментарях відзначили, що артист сфотографований не з бандурою, а кобзою.

Раритетне фото: у мережі показали знімок голлівудського актора у вишиванці

Скріншот коментарів (facebook.com/vakhtang.kipiani)

Нагадаємо, що Володимир Палагнюк народився в 1919 році, в родині українських емігрантів з Австро-Угорщини. Його батько працював шахтарем у Пенсільванії і помер від раку легенів. Володимир теж добував вугілля, і його цілком могла чекати доля батька. Але допоміг футбол – обдарований хлопець виграв внутрішній чемпіонат університету Північної Кароліни.

Так Володимир прямо з шахти потрапив у професійний спорт. Спочатку в футбол, а в кінці 30-х років – в бокс. Під псевдонімом Джек Браццо він успішно виступав у важкій вазі, і полюбився багатьом американцям. Під час одного з боїв юнак отримав сильний удар в кадик, після чого у нього залишилася хрипота в голосі до кінця життя.

Акторський шлях Володимира розпочався неабияк: перша акторська робота - на Бродвеї, поруч із зіркою Марлоном Брандо в спектаклі по п'єсі "Трамвай „Бажання“. Після цього Володимир і змінив своє українське ім'я на Волтер Джек Пеланс.

Відомо, що за життя Пеланс володів шістьма мовами - українською, російською, італійською, іспанською, французькою та англійською. Відомо й те, що актор дуже пишався своїм українським походженням, і навіть одного разу відхилив звання народного артиста Росії, запропоноване йому на Фестивалі російського мистецтва в Лос-Анджелесі, заявивши: 'Я українець, а не росіянин!'.

До речі, Руслана закликала українців змінити імідж країни.