ru ua

Ренесанс Незалежності: Руслана в Батурині запалила публіку на концерті в честь свята

Ренесанс Незалежності: Руслана в Батурині запалила публіку на концерті в честь свята Фото: Руслана (facebook.com/ruslana.official)

Крім Руслани у концерті взяли участь і інші українські зірки

Відома українська співачка Руслана подарувала жителям міста Батурина справжнє свято до Дня Незалежності України. На концерт, де натхненницею, головною рушійною силою і хед-лайнером стала Руслана, зібралося близько 10 тисяч осіб. Про це співачка повідомила на своїй офіційній сторінці в Facebook.

Велика сцена з кращим звуковим і світловим обладнанням, встановлена безпосередньо біля палацу гетьмана Розумовського, природні умови та залучені найкращі фахівці дозволили створити чудову атмосферу і акустику на фестивалі "Батурин. Ренесанс Незалежності". Глядачі почали збиратися задовго до концерту, а вже під час самого шоу присутніх було більше 10000 людей!

Ренесанс Незалежності: Руслана в Батурині запалила публіку на концерті в честь свята

Фото: Концерт в Батурині (facebook.com/ruslana.official)

Вже другий рік поспіль гостинно відкрив свої двері Батурин для великого проекту, автором ідеї якого є Руслана, "Батурин. Ренесанс Незалежності". Відбулося грандіозне святкування 27-мій річниці незалежності України. Точка на карті обрана невипадково. Адже саме Батурин сакральне місце для кожного українця та української держави. Це гетьманська столиця 5-ти українських гетьманів: славетного Івана Мазепи, автор першої демократичної конституції Європи - Пилипа Орлика, Дем'яна Ігнатовича, Івана Самойловича та останнього керівника Гетьманщини Кирила Розумовського.

Місто Батурин – справжня перлина з величезним туристичним потенціалом і з великою кількістю збережених і відреставрованих пам'яток 17-18ст.: козацька цитадель, палац і каплиця-усипальниця Кирила Розумовського, будинок судді Кочубея. Для журналістів було організовано прес-тур з надзвичайно інформативною екскурсією ключовими пам'ятками. Сьогодні Батурин дійсно переживає справжній ренесанс, завдяки небайдужим меценатам та місцевій громаді.

Ренесанс Незалежності: Руслана в Батурині запалила публіку на концерті в честь свята

Фото: Концерт в Батурині (facebook.com/ruslana.official)

"Всі ми, Олександр Положинський і гурт "Тартак", Тоня Матвієнко, українські віртуози Василь Попадюк і Олесь Журавчак, гурт Kozak System та Катя Chilly, балет "Життя" та симфонічний оркестр "Київська Камерата", провідний Тимур Мірошниченко, зібралися для того, щоб зробити свою маленьку соціальну місію, свій внесок у популяризацію цієї землі, цих місць. Щоб були відвідування, щоб були благодійні внески, щоб люди своєю присутністю зробили благодійний внесок, підкресливши повагу та розуміння важливості реставрації та "ренесансу", як ми назвали цю акцію. Наша команда виступає прикладом. Ми вирішили разом зробити щось хороше. Ми не чекаємо, коли ні Міністерства, ні держбюджет, ні ще якісь інертні речі стануться чи не стануться в нашому житті. Ми зробили такий старт самі, щоб у нас були такі можливості, щоб люди розуміли, що фестиваль виникає не за рахунок того, що є два великих спонсора, а за рахунок того, що хтось починає проявляти ініціативу! Цей регіон потребує того, щоб прославляти його. Тут може бути екотуризм. Давайте відновлювати наші традиції і творити ренесанс нашої Незалежності", – Руслана поділилася з журналістами.

Ренесанс Незалежності: Руслана в Батурині запалила публіку на концерті в честь свята

Фото: Концерт в Батурині (facebook.com/ruslana.official)

Несподіванкою і одночасно визначною подією стала присутність на фестивалі прямого нащадка гетьмана Кирила Розумовського – Грегора Розумовського. Руслана мала можливість познайомитися з паном Грегором, і на пам'ять про зустріч подарувала прапор України з автографами учасників концерту.

"Я дуже радий бути тут. Мені приємно спостерігати за тим, як розвивається музей, як розвивається палац, як його цінують. Таке масштабне подія привернула увагу до Батурина і скільки тисяч людей приїхали на концерт", – прокоментував Грегор Розумовський.

Запрошених до участі в концертній програмі діячів мистецтва можна сміливо назвати причетними до ренесансу (відродження) нової української культури. Натхненницею, головною рушійною силою і хед-лайнером стала Руслана. Їй вдалося об'єднати в спільний проект артистів, які представляють абсолютно різні музичні жанри.

Ренесанс Незалежності: Руслана в Батурині запалила публіку на концерті в честь свята

Фото: Концерт в Батурині (facebook.com/ruslana.official)

При цьому їх об'єднує щира любов до рідної землі, мови, культури: запальні рокери Kozak System, група "Тартак" та неймовірний Олександр Положинський, тендітна Тоня Матвієнко, голосиста Катя Chilly, віртуоз-виконавець на етнічних духових інструментах Олесь Журавчак, відомий далеко за межами України скрипаль-віртуоз Василь Попадюк, шоу-балет "Життя", фантастичний оркестр "Київська Камерата" Ведучим концерту став Тимур Мірошниченко. Режисером шоу виступила відома постановкою переможного шоу Руслани на Євробаченні, керівник балету "Життя" Ірина Мазур. Музичним продюсером проекту виступив відомий український композитор Іван Небесний.

На заході був присутній і відкривав його запальною патріотичною промовою Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко.

А на завершення концерту Руслана запросила на сцену великого друга України та президента Energy Watch Group, гостя з Німеччини, легендарного засновника та ініціатора перших законів про відновлюваної енергетики, Ханса-Йозефа Фелля, який разом з Русланою є провідником ідеї переходу людства на чисту енергію.

"Хотів би подякувати Руслану і всю команду. Без їх синергії нічого цього не вийшло б. Тому що це натхнення, цей енерджайзер, який заряджає нас зі сцени, і принесе переконання всім людям, які це побачили на концерті або в телеверсії. Це як раз і є задумка, мрія! Дякуємо пану Грегора, людині, яка в сьомому поколінні Розумовських, живе за межами України, приїхав до нас і надихає нас своїми переконаннями. Батурин об'єднав талановитих і сильних людей", - сказав меценат проекту Євген Сур.

Ренесанс Незалежності: Руслана в Батурині запалила публіку на концерті в честь свята

Фото: Концерт в Батурині (facebook.com/ruslana.official)

Під час свого виступу Руслана заспівала свої добре відомі хіти, а також презентувала чотири нові пісні з нового альбому. У нових піснях Руслана об'єднала стилістику українських колискових, карпатські вокальні техніки та сучасні тренди ритмічної музики.

"Я відчула, що ми зробили щось нетрадиційне і нове в Батурині. І люди це зробили, коли приїхали з різних куточків України, з інших країн. Людям хочеться правди. Люди завжди вірять чистим речей. Тому на нашому фестивалі було так багато людей! Це велика подія і великий поштовх. Також, хочу сказати, що я рада знайомству з паном Грегором Розумовським. Його присутність - це фантастичні вібрації, відчуття благородства", - додала Руслана.

До речі, раніше ми повідомляли про те, що у Маріуполі на концерт української музики прийшло майже 5000 чоловік.

А також писали про те, як у Києві відбувся концерт "Океану Ельзи".

Відео: РБК-Україна