ua en ru

Режисер розповів, що зможе об'єднати Україну

Режисер розповів, що зможе об'єднати Україну Фото: Ахтем Сеїтаблаєв (РБК-Україна)

Ахтем Сеїтаблаєв вважає, що мистецтво допоможе країні

Український актор і режисер Ахтем Сеїтаблаєв в інтерв'ю Styler зізнався, що вважає культуру - засобом, який зможе об'єднати нашу країну.

"Мені здається, культура – це самий гармонійний інструмент, який може на людей подіяти. Якраз вона може об'єднати країну, коли йде розкол. Коли десять різних регіонів об'єднуються в одну творчу команду, репетирують і потім грають у виставі. Вони так позбавляються від страхів. І тоді вже Захід не буде вірити у "бандитів з Донбасу", а Схід – у "бандерівців зі Львова". Адже і ти цих людей потім не обдуриш. Їм вже не скажеш, що у Львові не хочуть знати української мови. Ну це ж маячня!" - розповів режисер.

За словами Ахтема Сеїтаблаєва, головна проблема регіонів України в "розділенні".

"Регіони зараз один одного не чують, не знають. Я взагалі впевнений в тому, що сьогоднішні події в країні багато в чому саме з-за цього і відбулися. Будь-яка влада, яка коли-небудь була в Україні, успішно користувалася принципом "розділяй і володарюй". Чим менше ми один одного знаємо, чим більше ми боїмося всього "іншого" - іншого кольору шкіри, як хтось по-іншому заварює каву, то ми з ним не дружимо. Ось вже є що обговорювати замість реформ і розвитку", - пояснив актор.

Також Ахтем Сеїтаблаєв припустив, що взаємна повага допоможе українцям зайнятися вирішенням інших важливих для країни питань.

"Але якщо ми один одного поважаємо, не боїмося, то вже задаємося питанням, чому дороги погані, чому медицина і освіта - на низькому рівні. Владі цього не треба було тієї влади до майдану. Владі, які були у нас до Майдану, не було вигідно, щоб ми обговорювали надумані міфи, адже керувати неосвіченими легше. Легше керувати тими, хто зайнятий добуванням хліба настільки, що сил у нього залишається тільки повечеряти і випити сто грамів горілки, а потім заснути важким сном, знаючи, що завтра знову на роботу", - резюмував режисер.

Нагадаємо, Сеїтаблаєв розповів про українських зірок, які виступають в РФ.