ru ua

Смерть Шаїнського: відомого композитора вже два тижні не можуть поховати

Смерть Шаїнського: відомого композитора вже два тижні не можуть поховати Фото: Володимир Шаїнський (УНІАН)

Родина композитора зіткнулася з різними труднощами

Відомого радянського композитора Володимира Шаїнського, який помер 25 грудня 2017 року в США на 93-му році життя, все ще не поховали. Про це повідомляють російські видання.

Повідомляється, що прощання з Володимиром Шаинским відбудеться через 3 тижні після смерті, але дату ще можуть перенести.

"Імовірно прощання має відбутися 16 січня у Будинку літераторів, але можемо не встигнути. Місце поховання ще теж остаточно не визначено", - повідомив син Шаїнського В'ячеслав.

Причиною таких затримок стало оформлення документів, так як Шаїнський жив в останні роки і помер у Сполучених Штатах.

"До вівторка можуть не встигнути перевезти батька з Америки. В американській компанії, яка займається перевезенням, конкретних дат не назвали. Сказали, що їм потрібна тиждень, а, може, і більше, щоб оформити всі документи і доставити вантаж. Вони, звичайно, будуть намагатися якомога швидше, але впевненості немає. Єврейська громада допомогла знайти цю компанію і буде оплачувати витрати. Вирішили не кремувати батька. Московська мерія виділила місце на Троєкуровському кладовищі. Але ми все-таки сподіваємося, що можуть розглянути варіант і з Новодевичим кладовищем", - розповів син композитора, передає kp.ru.

В'ячеслав додав, що сім'я не змогла вирішити питання транспортування самостійно.

"Це було складно і матеріально, і організаційно. Із-за того що папа знаходиться в Сан-Дієго, а документи треба оформляти в Лос-Анджелесі. З-за того, що його перевезення в Росію та похорон коштують дорого. Це ілюзія, що авторські відрахування, які отримував батько за свою музику, - величезні гроші. Насправді, досить скромні суми. Так що дуже багато нам допомагають у вирішенні організаційний і фінансових питань. Наша сім'я з цією проблемою зіткнулася вперше", - зазначив він.

Син композитора також розповів, що вечір пам'яті для друзів і близьких Шаїнського в Сполучених Штатах відбудеться в п'ятницю, 12 січня, в Сан-Дієго.

Володимир Шаїнський написав багато пісень для дітей, його музика звучить у багатьох мультфільмах, таких як "Чебурашка" і "Крокодил Гена", "Шапокляк", а також у мультсеріалі "Пригоди Незнайки та його друзів". Також він написав пісні для фільмів "Сніданок на траві", "Шкільний вальс", "Поки б'ють годинник" та інших кінокартин.

Нагадаємо, що за словами вдови Володимира Шаїнського Світлани Шаинскої, у неї немає можливості самостійно організувати похорон в Росії.