ua en ru

Смерть Шаїнського: стало відомо, де і коли поховають композитора

Смерть Шаїнського: стало відомо, де і коли поховають композитора Володимир Шаїнський (фото: muzcentrum.ru)

Великий композитор помер у віці 92 років в американському штаті Каліфорнія

Відомого радянського композитора Володимира Шаїнського, який помер в США на 93-му році життя, поховають в Росії після 12 січня. Про це повідомив заступник глави Мінкультури РФ Олександр Журавський.

"Міністерство культури РФ підтримує контакт з вдовою Володимира Шаїнського Світланою Володимирівною. Безумовно, враховуючи його заслуги і неоціненний внесок у вітчизняну культуру, ми б дуже хотіли, щоб знаменитий композитор був похований на батьківщині. І вже досягнута попередня домовленість, що він буде похований в Росії після 12 січня. В даний час це питання опрацьовується, деталі будуть відомі пізніше", - зазначив Журавський.

Раніше Світлана Шаїнська заявила, що у неї немає можливості самостійно організувати похорон чоловіка в Росії.

Додамо, що уродженець української столиці Володимир Шаїнський помер у вівторок у віці 92 років в американському штаті Каліфорнія. За кілька днів до смерті композитора госпіталізували (Шаїнський страждав на рак сечового міхура - Прим. ред.), він пішов з життя вночі, не приходячи до тями.

Шаїнський відомий музикою до мультфільмів і дитячого кіно, зокрема піснями "Голубой вагон" і "Пусть бегут неуклюже" з мультфільму про Крокодила Гену і Чебурашку, "Улыбка" з "Крошки Енота", "Белые кораблики", "Вместе весело шагать", "Антошка"

Всього ж Шаїнським написано понад 300 пісень.

Відео з YouTube/Мультики студии Союзмультфильм

Відео з YouTube/Людмила Белухина

Володимир Шаїнський народився 12 грудня 1925 року в Києві.

Після війни у 1945 році він вступив в МГК імені П. І. Чайковського на оркестровий факультет.

З 1949 по 1952 рік працював в оркестрі Леоніда Утьосова. Потім викладав у класі скрипки в музичній школі (1952-1954), а в період з 1954 по 1962 роки працював оркестровщиком, композитором, музичним керівником різних естрадних оркестрів.

Відео з YouTube/Aleksey7x

Відео з YouTube/Мультфильмы / Кино для детей. Золотая коллекция

Відео з YouTube/Maria Goncharova

Відео з YouTube/Мультики студии Союзмультфильм

У 1981 році композитор був удостоєний Державної премії СРСР.

З 2000 року жив в Ізраїлі, в 2004 році переїхав до США в Сан-Дієго, де отримав вид на проживання.

Нагадаємо, що у Києві раптово помер відомий 44-річний український продюсер та імпресаріо. Причиною смерті став розірваний тромб.