ua en ru

Стало відомо про смерть відомої радянської актриси

Стало відомо про смерть відомої радянської актриси Фото: Свічка пам'яті (pixabay/Mayya666)

Заслужена артистка РФ померла на 93 році життя

В Краснодарі пішла з життя знаменита актриса, заслужена артистка РРФСР і Росії Олена Афанасьєва. Про її смерть повідомили прес-центр Краснодарського Академічного театру драми імені Горького.

Олені Афанасьевій виповнилося 92 роки. Вона прожила довге творче життя. Після закінчення Великої Вітчизняної війни, в 1947 році Афанасьєва закінчила Щукінське театральне училище. Її викладачами були знамениті Віра Львова і Леонід Шихматов, корифеї радянської сцени.

Її першим місцем роботи став театр Чорноморського флоту в Севастополі. Через 12 років Афанасьєва звільнилася з роботи і переїхала жити у Краснодар, де поступила на роботу в Краснодарський драматичний театр імені Горького. У цьому театрі і пройшло майже все творче життя артистки. Афанасьєва пропрацювала в цьому театрі майже 30 років.

Стало відомо про смерть відомої радянської актриси

Фото: Олена Афанасьєва (VK/Офіційна група Краснодарського академічного театру драми імені М. Горького)

За ці роки вона встигла зіграти головні ролі в кількох спектаклях, які потім стали візитною карткою театру.

Найвідомішою була роль Діани в постановці "Собака на сіні" Лопе де Вега, яку поставив головний режисер театру М. А. Куликівський до 400-річчя автора. Цей спектакль став легендою Краснодарського театру.

В 1965 році їй було присвоєно звання заслуженої артистки РРФСР.
Колектив театру глибоко сумує і приносить свої співчуття рідним і близьким.

"Кожна роль Олени Афанасьєвої ставала одкровенням для публіки, майстерність сусідило з щирістю, професійної самовіддачею і чесністю. Коли йдуть такі дарування тільки про одне хочеться просити Всесвіт: нехай знову і знову запалюються нові зірки, щоб наш світ залишався світлим і радісним. А пам'ять про тих, буде зберігатися ще не одним поколінням завдяки їх творчій спадщині", - написано у повідомленні прес-центру Краснодарського театру драми імені Горького.

Нагадаємо, у Франції померла легендарна актриса і співачка.