ru ua

"У нас в цьому плані дуже дивна країна": Ступка про заборону російських фільмів

"У нас в цьому плані дуже дивна країна": Ступка про заборону російських фільмів Остап Ступка (фото: Facebook/Остап Ступка)

Актор вважає, що потрібно змінювати законодавство

Відомий український актор Остап Ступка розповів, що він думає про заборону багатьох російських фільмів в Україні і наскільки це правильний крок з боку влади.

"У нас у цьому плані дуже дивна країна: у нас спочатку знімають фільми на території України, а потім виявляється, що їх потрібно забороняти. Можливо, треба мати якийсь комітет, особливо за нинішніх обставин? Комітет по цензурі, чи якось інакше його назвати? Щодо заборонених картин за моєю участю, то у мене там були чудові ролі, хороші епізоди. І це всього-на-всього була лише робота", - сказав він під час спілкування з шанувальниками.

Ступка пропонує взяти приклад з Росії, де існує комітет, який займається дозволом на роботу.

"Нам цю практику треба взяти на озброєння. Якщо в 2014 році в Україні трохи встидалася запрошувати російських акторів на роботу сюди, зніматися тут, в Україні, то зараз вони знімаються в нашій країні "пачками", по сто чоловік. А це означає, що відповідно сто українських акторів залишаються без роботи. На жаль, ця система не врегульована, у нас абсолютно немає акторських профспілок. Тому потім в виникають такі ситуації, коли говорять, наприклад, "давайте заборонимо "Сватів"!"... Можливо, ви спочатку будете контролювати кастинг акторів, тобто кого запрошувати зніматися у картині, а кого - ні, а потім уже будете думати, забороняти чи ні. Це досить тонкі речі", - додав актор.

"У нас в цьому плані дуже дивна країна": Ступка про заборону російських фільмів

Остап Ступка (фото: Facebook/Остап Ступка)

"У будь-якому випадку, така система отримання дозволу на роботу повинна існувати в Україні. Напевно, для цього нам знадобиться переглянути Трудовий кодекс та інше законодавство, але це повинно вирішуватися на високому рівні. Також необхідно врегулювання ситуації з профспілками, так як український актор абсолютно не захищений", - резюмував Ступка.

Раніше український актор отримав престижну нагороду на фестивалі в Пекіні.