ua en ru

Письменник різко відреагував на спроби українців "захистити" заборонений "Дождь"

Письменник різко відреагував на спроби українців "захистити" заборонений "Дождь" Фото: Андрій Любка

Любка вважає, що українцям варто перестати "заглядати до рота московським зіркам"

Відомий український письменник Андрій Любка прокоментував резонансну новину про заборону ретрансляції російського телеканалу "Дождь" в Україні. За думкою автора, яку він висловив у блозі на сайті "День", українці не повинні бачити "псевдоопозиційні" сюжети каналу, які є частиною "імперського промивання мізків".

"Справді здивували мене ті – слава Богу, нечисленні – українці, які виступили на захист російського каналу нібито в рамках боротьби за свободу слова. Це яким, даруйте на слові, йолопом треба бути, щоб у 2017 році дивитися "Дождь", вірячи в ефемерних російських опозиціонерів і демократів? Будьмо логічними: якщо стверджуємо, що в РФ – диктатура, то жодних опозиційних ЗМІ там не може бути апріорі. А якщо деякі такими себе називають, то ясно: йдеться про керовану фальшиву опозицію на утриманні режиму. Режисера таких "каналів" у Кремлі. Невже хочеться ще раз почути демократа Навального, який розкаже про те, що Крим таки "ісконнорускій"?" – питає Любка.

Блогер каже, що не слід падати навколішки перед пафосним московським каналом, який всього лише "дотримується законодавства РФ" й показує карту з російським Кримом.

"Давно пора затямити: це росіяни мають дивитися українські канали, вчити українську мову, як колись наші дисиденти вчили польську й чеську, аби мати доступ до правдивих джерел інформації, прислухатися до українських лідерів думок. А не навпаки, коли українці зазирають до рота московським "звьоздам" із сумнівною репутацією. Це не ми напали на Росію, і не наш інфопростір став інструментом пропаганди", - вважає автор.

Любка висловлює думку, що чим менше в Україні буде російських каналів, тим швидше виросте українська журналістика.

"З’являться нові українські канали й виростуть мислячі українські телезірки – як гриби після дощу. Даруйте, після "Дождя", - заключив він.

До речі, фронтмен "Бумбокса" висунув жорсткі звинувачення "Дождю".