ua en ru

Пішов з життя український режисер

Пішов з життя український режисер Ілюстративне фото (instagram/commebersrl)

Метр режисури виховав не одне покоління акторів, які працюють по всьому світу

Помер Борис Туменко - відомий український театральний режисер, актор і педагог. Про це повідомляє видання "Местные вести".

Життя керівника театрів "Час", "Колесо" і "Гаудеамус" у місті Мелітополі забрала важка хвороба.

"Практично всі театральні постановки в Мелітополі - від шкільних до професійних - були створені за участю Бориса Івановича, адже він щедро ділився своїми знаннями, надихав, дарував любов до театру. Борис Іванович мав нагороди та звання, але головне, був любимим не тільки сім'єю і близькими, але і тисячами городян", - пише видання.

Пішов з життя український режисер

Борис Туменко (фото: vk.com)

Здоров'я режисера похитнулося ще з минулої осені. І Борис Іванович на ногах переніс застуду, хоча потрібно було відлежатися. Нездужання не відпускало, самопочуття погіршувалося. Спочатку була міська кардіологія, потім запорізький кардіоцентр. Лікарі підлікували режисера, він повернувся додому в Мелітополь, всі навколо полегшено зітхнули, думаючи, що справа йде до одужання. Але на початку березня 2018-го хвороба накрила з новою силою. Реанімація, а потім терапевтичне відділення. 8 травня серце метра, який виховав не одне покоління акторів, зупинилося...

Styler висловлює щирі співчуття рідним та близьким Бориса Івановича Туменка.

Біографія Бориса Туменко

Борис Туменко народився у Краснограді. У 1967 році закінчив Гадяцьке культурно-освітнє училище за спеціальністю "керівник самодіяльного театрального колективу", у 1971 - режисерське відділення Харківського державного інституту культури.

З 1984 року керував народним театром "Час" в мелітопольському ДК ім. Т. Г. Шевченка.

Пішов з життя український режисер

Борис Туменко (фото: vk.com)

У 2003 році театр "Час" став дипломантом Міжнародного фестивалю в місті Прилуки, показавши виставу за п'єсою Р. Горіна "Забути Герострата". Також у 2003 році театр став переможцем обласного огляду театрального мистецтва.

Театр "Час", яким керував Туменко, організував проведення в Мелітополі "Театральної весни" і "Театральної осені".

Борис Іванович був постійним методистом театрального жанру в шкільних драматичних гуртках.

Туменко є триразовим лауреатом Всесоюзного фестивалю самодіяльної творчості трудящих, дипломантом Международнного фестивалю (Прилуки, 2003), лауреатом ІІ ступеня Всеукраїнського фестивалю 2004 року. Також нагороджений премією "За досягнення у розвитку культури Запорізького краю" (2005 рік).

Нагадаємо, 2 травня помер відомий львівський журналіст.

У квітні Україна втратила 11 захисників