ua en ru

Вакарчук жорстко пройшовся по проблемам української культури

Вакарчук жорстко пройшовся по проблемам української культури Фото: Святослав Вакарчук (facebook.com/bronislav.novak)

"Пора громадянському суспільству та відповідальним за державну політику повернутись обличчям один до одного і почати чесний і відвертий діалог", - каже співак

Державна політика щодо підтримки української культури потребує негайної зміни вектора – від "корумпованого протекціонізму" до актуального мистецтва. Про це пише лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук у Twitter.

"Океан Ельзи" ніколи не просив державної підтримки. Ми завжди справлялись самі, сподіваюсь, справимось і далі. Проте існують такі сфери культури, які в сьогоднішніх обставинах конче потребують допомоги держави. Наприклад, класична музика, музейна справа, театри, певною мірою, кіно. Сьогодні навряд чи вони самотужки можуть не лише розвиватися, а й взагалі вижити. Та саме вони є одним із чинників формування повноцінної нації. На жаль, часто, замість допомоги справжньому мистецтву, державні агенції займаються дотаціями заскорузлого кітчу, та кумівським, корумпованим протекціонізмом. Про схожі проблеми говорить в свіжому інтерв’ю Влад Троїцький", - зазначив він.

Вакарчук вважає, що замість підтримки нових культурних трендів, створення середовища, в якому мають шанс з’являтися справжні генії, на офіційному рівні культивується несмак.

"І зводиться "Берлінський мур" між застарілою, бездушною, формальною "культурною" пропозицією та попитом спраглої до актуального мистецтва частини суспільства", - вважає рокер.

"Коли в останнє держава НАСПРАВДІ займалася питаннями культури, наприклад, в українському селі? Так, регулярно проводяться незрозумілі творчі збори, фестивалі, бенефіси "корифеїв" та інші високозатратні, але беззмістовні формати заходів, що збереглися ще з радянських часів. ‪Але запитайте скільки сільських школярів бачили фільм "Тіні забутих предків" чи знають ім’я, історію Енді Воргола (він же Андрій Варгола)? Отож! Це не надто дорого, але вкрай, вкрай важливо", - зауважив музикант.

Фронтмен пропонує громадянському суспільству та відповідальним за державну політику повернутись обличчям один до одного і почати чесний і відвертий діалог щодо культури.

"‪Досить банальних слів від чиновників та концепцій на тисячу сторінок. Чіткі, зрозумілі, а головне щирі пропозиції завжди знайдуть підтримку. І це стосується не тільки сфери культури, а й всіх інших сфер також. Але для того, щоб такі пропозиції приходили в голову не можна ставитись до держави, як до нічийної дойної корови. Бо з таким відношенням, і молоко закінчиться, і корова здохне", - жорстко відзначив автор.

Вакарчук також заявив, що йому "наболіло", а справжні зміни почнуться, коли "наболить більшості".

До речі, Святослав Вакарчук висловився про знищення Ікон революції.