"Повернення в сталінські часи": Райкін розповів про культуру в РФ

STYLERЗірки        25.10.2016 - 09:35
Фото: Костянтин Райкін (2do2go)
Фото: Костянтин Райкін (2do2go)

Син Аркадія Райкіна і керівник російського театру впевнений, що в РФ хочуть повернути цензуру сталінських часів

Керівник російського театру "Сатирикон" Костянтин Райкін у понеділок, 24 жовтня, виступив на сьомому з'їзді Спілки театральних діячів РФ з промовою проти цензури. Аудіозапис виступу актора, в якому він торкнувся теми боротьби держави "за моральність у мистецтві" була опублікована Facebook-сторінці Асоціації театральних критиків.

“Мене дуже турбують — я думаю, як і всі ті явища, які відбуваються в нашому житті. Ці, так би мовити, наїзди на мистецтво, театр, зокрема. Ці абсолютно незаконні, екстремістські, нахабні, агресивні, прикриваються словами про моральність, про мораль, і взагалі усілякими, так би мовити, добрими і високими словами: "патріотизм", "Батьківщина" і "висока моральність". Ось ці групки ображених нібито людей, які закривають вистави, закривають виставки, дуже нахабно себе поводять, до яких якось дуже дивно влада нейтральна — дистанціюється. Мені здається, що це потворні посягання на свободу творчості, на заборону цензури. А заборона цензури — я не знаю, як хто до цього ставиться, а я вважаю, що це велика подія вікового значення в нашому житті, в художній, духовного життя нашої країни... Це прокляття і багатовіковою ганьба взагалі вітчизняної нашої культури, нашого мистецтва — нарешті, був заборонений. І що зараз відбувається? Я зараз бачу, як на це явно сверблять руки кого-то — це змінити і повернути назад", - заявив Райкін.

“Причому повернути назад не просто у часи застою, а ще більш давні часи — у сталінські часи. Тому що з нами розмовляють наші безпосередні начальники таким лексиконом сталінським, такими сталінськими установками, що просто вухам своїм не віриш! Це говорять представники влади, мої безпосередні начальники, пан Аристархов так розмовляє. Хоча його взагалі треба переводити з аристархского на російську, тому що він говорить мовою, якою просто соромно, що від імені міністерства культури так людина розмовляє. Ми сидимо і слухаємо це. Ми чогось не можемо якось висловитися всі разом?" - задався риторичним питанням Костянтин Райкін.

“Ми дуже роз'єднані, мені здається. Ми досить мало цікавимося один одним. Але це півбіди. Головне, що є така мерзенна манера — клепати і ябедничати один на одного. Мені здається, це просто зараз неприпустимо! Цехова солідарність, як мене тато вчив, зобов'язує кожного з нас, працівника театру — артиста, режисера, — не говорити в засобах масової інформації погано один про одного. І в інстанціях, від яких ми залежимо. Ти можеш скільки завгодно бути не згодним творчо з якимось режисером, актором — напиши йому смску злобну, напиши йому листа, почекай його біля під'їзду, скажи йому. Але не треба в це вплутувати засоби масової інформації, і робити це надбанням всіх. Тому що наші чвари, які обов'язково будуть, будуть, творче незгоду, обурення — це нормально. Але коли ми заповнюємо цим газети і журнали, і телебачення — це на руку тільки нашим ворогам. Тобто тим, хто хоче прогнути мистецтво під інтереси влади. Маленькі конкретні ідеологічні інтереси. Ми, слава богу, від цього звільнилися", - сказав актор.

Нагадаємо, Віктор Шендерович вважає, що Путін перетворився на важкого пацієнта психіатра.

On Top