В'ячеслав Чорновіл ще в 1992-му підняв питання сепаратизму в Криму: історичне відео
"Невже ви, жителі Криму, хочете перетворення Криму в ще одну Кубу - відірваний від цивілізації і жебрак заповідник комунізму?"
24 грудня міг би відзначити свій 78-й День народження В'ячеслав Чорновол - засновник Народного Руху і одна з найвидатніших особистостей сучасної історії України.
На честь пам'ятної дати Styler вирішив нагадати читачам про одному з історичних виступів політика у Верховній Раді, яке сьогодні звучить актуально, як ніколи.
У своїй промові, яка прозвучала в стінах парламенту 13 травня 1992 року, В'ячеслав прямо звинуватив керівництво Криму в небажанні вирішувати проблеми кримськотатарського населення півострова, веденні провальної економічної політики, сепаратистських наміри, а також використання російської фінансової допомоги в реалізації плану відділення від України.
За словами Чорновола, єдиною причиною, що сколихнула в той час хвилю сепаратизму в Криму, стало бажання місцевої влади відволікти увагу від власної некомпетентності.
"Зрозумійте, кримчани, в яку авантюру хочуть нас з вами втягнути. Адже самостійний Крим економічно абсолютно не життєздатний. Невже хтось серйозно вірить, що Криму допоможуть щедрі мільярди сусіда, який, до речі, сам терпить економічні лиха і не в змозі розібратися зі своїми власними численними автономіями?" - сказав Чорновіл.
Нагадаємо, що 5 травня 1992 року Верховною Радою Криму було прийнято постанову про проведення загальнокримського референдуму з питання незалежності і державної самостійності Республіки Крим, яке згодом було скасовано завдяки втручанню Верховної Ради України.
"Адже сьогодні не секрет, що деякі депутати Верховної Ради Криму - а там є багато розсудливих людей - голосували 5 травня не за переконанням, а з примусу. Звичайно, допомогли РДК (ред. - Республіканський рух Криму) і багатомільйонні вливання ззовні", - уточнив політик у своїй промові.
25 березня 1999 року поверталися з Кіровограда В'ячеслав Чорновіл і його водій Євген Павлов на автомобілі зіткнулися Toyota з КамАЗом на п'ятому кілометрі траси Бориспіль - Золотоноша. Тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко вже наступного ранку після загибелі, не чекаючи попередніх результатів слідства, заявив, що лідер НРУ і його водій загинули в результаті ДТП і що "версія замаху на В'ячеслава Чорновола як причина його загибелі навіть не розглядалася".
Представники НРУ з самого початку називали загибель свого лідера політичним вбивством, однак справу В'ячеслава Чорновола була закрита вже у червні 1999 року.
До речі, одну з вулиць Києва можуть назвати в честь Рязанова.