ua en ru

В'ятрович прокоментував знищення меморіалу полякам на Львівщині

В'ятрович прокоментував знищення меморіалу полякам на Львівщині Фото: (ua-reporter.com)

Історик заявив, що у вандалізмі над пам'ятником зацікавлені треті особи

Осквернення меморіалу пам'яті вбитих поляків у часи Другої світової війни в Гуті Пеняцькій, Львівської області спрямовано на загострення стосунків між Україною і Польщею. Про це Facebook заявив глава інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Експерт упевнений, що такий вандалізм вигідний третій стороні. Адже цей меморіал, відкритий в 2005 році, став не тільки даниною пам'яті загиблих у 1944 жителів села, але і символом участі третіх сил в розпалюванні конфлікту між країнами.

"Адже Гута Пеняцька - польське село, знищене за наказом німецьких окупантів через провокації дислокованого тут загону радянських партизан. До участі в каральній операції нацисти свідомо залучили поліцейські частини, складені з українців", - зазначив В'ятрович.

Голова Інституту додав, що дії невiдомих аналогічні вандалізму, який протягом останніх місяців чинився на українських цвинтарях в Польщі.

"Вони схожі і мають ту ж мету - розпалювання війни пам'ятників. Осквернення могил та пам'ятників по обидві сторони кордону повинні зустріти однаково рішуче засудження в обох країнах, як з боку влади, так і громадянського суспільства", - підсумував історик.

Раніше В'ятрович прокоментував ситуацію з похованням Олеся в Чехії.