Російський добровольчий корпус і легіон "Свобода России" 22 травня увійшли на територію Бєлгородської області, звільнивши від кремлівського ярма кілька населених пунктів. Воїни російського легіону Збройних сил України обіцяють, що скоро звільнять і сам обласний центр.
До речі, в певний історичний період Бєлгород був українським містом - у 1918 році перебував у складі Української Держави. Втім у грудні того ж року більшовики захопили місто і встановили там свою владу.
Рідкісними світлинами українського Бєлгорода сторічної давнини ділимось у нашому матеріалі.
Після Жовтневої революції і падіння Російської імперії постало питання про те, як розмежувати території між народами. Україна претендувала на регіони, заселені переважно українцями. Більшовики ж прагнули загарбати усю територію колишньої імперії.
Зазначимо, що на початку ХХ століття в повітах, що нині входять до Бєлгородської області, проживало майже 40% українців.
Саме у IV Універсалі, в якому проголосили Українську народну республіку, йшлося про розмежування території: "Остаточне визначення границь Української народної республіки, щодо прилучення частин Курщини, Холмщини, Вороніжчини і сумежних губерній і областей, де більшість населення українська, має бути встановлено по згоді організованої волі народів".
Навесні 1918 року у новому законі про адміністративно-територіальний поділ України Білгородщина увійшла до земель Донеччини та Харківщини і означалася як територія Української Народної Республіки.
Повною мірою узаконити приєднання Білгорода до України не змогла ні УНР, ні Гетьманат Скоропадського, що прийшов їй на зміну у квітні 1918 року. Переговори про кордони велися між Українською Державою та РСФРР в травні-жовтні, але угоду так і не підписали.
Місто пробуло під українською владою до 20 грудня 1918 року - тоді його захопила Червона армія й повернула до Росії.
Питання про Білгород було знову підняте УСРР невдовзі після утворення Радянського Союзу, оскільки та територія була заселена переважно українцями, але входила у склад РСФРР. Була створена спеціальна комісія із вивчення цього питання, але російська влада не повернула Бєлгород Україні.
Раніше ми ділились старими знімками того, як виглядав Київ 100 років тому.
Також переглядайте фото того, як виглядали Золоті Ворота півтора століття тому.