Нова автомобільна афера: як в Україні продають машини-двійники
Дізнатися про шахрайські дії при такій афері в момент угоди складно. Ip-за цього можна потім втратити авто
Останнім часом в нашій країні значно зросла кількість шахрайських схем з автомобілями-двійниками. Це викликано відсутністю відкритих баз даних з VIN-кодами транспортних засобів, передає OBOZREVATEL
Тільки за минулий рік правоохоронці в Україні виявили 1201 автомобіль з підробленим VIN-кодами – це унікальний автомобільний номер.
Мабуть, найбільш поширений варіант схеми - присвоєння номера від раніше розбитої машини автомобілю-двійникові, який був завезений в країну нелегальним способом.
Все відбувається так: машина продається новому автомобілісту по генеральній довіреності, а про те, що він став жертвою аферистів, новий власник дізнається тільки при перевірці співробітниками поліції техпаспорта автомобіля. В даному випадку машина буде конфіскована, і повернути її практично не можливо.
На жаль, при укладанні угоди, на сьогоднішній день, у автомобілістів немає можливості перевірити дані про VIN-номер автомобіля.
"Багато стають жертвами шахраїв, які займаються кримінальним автобізнесом. Ми вважаємо, що МВС може відкрити дані про VIN-номера і захистити громадян від подібних ситуацій", - зазначив засновник "Опендатабот" Олексій Иванкин.
Варто відзначити, що ризик постраждати від шахраїв значно знижується , якщо при оформленні покупки автомобіля звернутися в МРЕВ, а не обмежуватися оформленням генеральної довіреності.
Нагадаємо, ми писали про те, що експерт повідомив, коли в Україні подешевшає транспортне паливо.
До речі, раніше експерти розповіли, експерти розповіли, як мийка псує авто.
Також ми писали про п'яти найпопулярніших видах обману автолюбителів на СТО.
Відео: РБК-Україна