Всеукраїнський фестиваль писанки в Києві, Paska Fest, Великдень 2016 на ВДНГ, виставка "Подих в Чорнобилі", фестиваль "Видавничий Non Stop", Zadrot party, акція "Велосипедом на роботу", лекція "Суспільне благо, або як держави приймають рішення"
Тиждень безкоштовних подій в Києві розпочнеться з вшанування пам'яті загиблих та постраждалих під час Чорнобильської катастрофи. Відразу кілька арт-просторів відкриють тематичні виставки. Крім того, 25 квітня відбудеться дискусії "Життя без атома". Зверніть увагу, що 26 квітня небайдужих киян запрошують запалити свічку пам'яті на Михайлівській площі. Або ж приєднатися до акції, поставивши свічку вдома на підвіконні.
Протягом усього тижня будуть проходити різноманітні освітні зустрічі та лекції. 27-28 квітня студентський фестиваль "Видавничий Non Stop" вже у четвертий раз об'єднає всіх, хто любить читати і створювати книги. Простір CANactions запрошує на відкриту лекцію майстра народного мистецтва з вишивки Юрія Мельничука "Архітектоніка українського народного костюма". У FEDORIV Hub пройде чергова серія лекцій PRINCIPLES OF ECONOMICS - "Суспільне благо, або як держави приймають рішення".
На вихідних приділіть увагу великодніх заходів у центрі Києва – Всеукраїнський фестиваль писанки і Paska Fest.
Протягом 30 років Україна переживає наслідки Чорнобильської катастрофи - найбільшої в історії людства аварії на АЕС. Однак досі великою мірою ми залежимо від атомної енергетики. Більшість атомних енергоблоків, успадкованих Україною від радянських часів, вичерпують свій проектний ресурс до кінця цього десятиліття, тому саме час задуматися над "життям після атома". Приєднатися до однойменної дискусії пропонує Національний екологічний центр України. Є в Україні "пост-атомне" майбутнє? Що було визначальними передумовами для обрання без'ядерного шляху європейськими країнами? Чи достатньо у нас потенціалу в альтернативних галузях енергетики, та що потрібно для їх повноцінного розвитку? На ці та інші питання відповідатимуть під час дискусії "Життя без атома", яка відбудеться о 17:00 на території Торгово-промислової палати України. Ознайомитися з програмою можна тут. Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією.
Фото: Проект корейського фотографа Сонгте Джонга досліджує життя у Прип'яті (Facebook/ShchAC)
Простір Щербенко Арт Центр (вул. Михайлівська, 22в) у свій спосіб пропонує згадати і не забувати важливі уроки Чорнобильської катастрофи. До 7 травня тут буде проходити виставка "Подих в Чорнобилі" фотографа з Республіки Корея Сонгте Джонга (Dr. Sungtae Jung). Виставка присвячена тридцятої річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС. Автор проекту – Сонгте Джонг – приїхав в Прип'ять з метою здійснити художнє дослідження ситуації сумно відомого міста і його жителів, так і катастрофи в цілому, її наслідків і слідів: "Цей незвичайний місто манив мене, тягнув до себе спогадами з глибин моєї підсвідомості протягом тридцяти років. І ось я вдихаю їх на сірій кордоні соціального життя, відмовившись від свого відокремленого існування". Режим роботи виставки: понеділок – субота з 11:00 до 20:00.
Фото: "Чорнобиль тоді і зараз" у фотовиставці Юрія Косіна, яка триватиме до 9 травня (new.artprichal.org)
В 19:00 відбудеться відкриття ще однієї виставки, присвяченої 30-річчю Чорнобильської катастрофи. Галерея Арт Причал (вул. Набережно-Хрещатицька, причал №2) представляє фотовиставку відомого українського фотохудожника, члена Національної спілки фотохудожників України Юрія Косіна "Невидимому - вірити". Фотограф працював кібернетиком на ЧАЕС і був в самому епіцентрі трагічних подій. Виставка складається зі знімків, зроблених безпосередньо 26 квітня 1986-го, і фотографій, які зроблені 29 років потому. Виставка не тільки про катастрофу і травми, але і про дистанції часу, яка наближає до пережитий біль.
Фото: Виставка "ФОТО-ВІДЕО-МЕДІА Текстиль" триватиме до 30 квітня (vesti-ukr.com)
З 11:00 до 19:00 у виставкових залах Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України (вул. Щорса, 18-Д) проходить презентація проекту "ФОТО-ВІДЕО-МЕДІА Текстиль" в рамках культурного партнерства "Литва - Україна - 2016". Метою виставки "ФОТО-ВІДЕО-МЕДІА Текстиль" є демонстрація синергії текстилю та сучасних медійних засобів і технологій. Представлені роботи свідчать про зміни поглядів на текстильне мистецтво - воно стало невід'ємною частиною сучасного мистецтва. Експозиція включає роботи наших днів: зразки поєднання класичного ткацтва і цифрового друку, об'єкти, інсталяції, документовані перформанси і артефакти.
Фото: Виставка Ігоря Микули триватиме до 3 липня (Facebook/ ihormikula)
Також з 11:00 до 19:00 в арт-центр Я. Гретера (вул. Вадима Гетьмана, 6) проходить масштабний персональний проект львівського художника Ігоря Микули "Близько", який веде до бажаної гармонії і відкриває авторське бачення цього поняття. "Що таке гармонія? Як її досягти? В історії естетики гармонія завжди розглядалася як суттєва характеристика прекрасного. Ми завжди говоримо про гармонії в мистецтві та музиці. Вона присутня у творах, які пережили століття. Виставка "Близько" допоможе відшукати гармонію", - каже художник.
О 15:00 книгарня "Є" (вул. Лисенка, 3) та Італійський інститут культури в Києві запрошують приєднатися до міжнародного круглого столу на тему "В очікуванні Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро: італійський та український досвід". Учасники: Серджіо Анеса, Франческо Альберті, Сергій Бубка, Валентин Щербачов. Питання розвитку олімпійських видів спорту сьогодні особливо актуальним, тим більше у зв'язку з проведенням в Ріо-де-Жанейро літніх Олімпійських ігор. Обговорити нагальні питання національних олімпійських комітетів Італії і України і поділитися досвідом вирішили представники цих двох країн.
Фото: Запалити свічки пам'яті на честь загиблих та постраждалих під час Чорнобильської катастрофи можна на Михайлівській площі (rykun.livejournal.com)
О 18.30 столичні активісти пропонують усім небайдужим збиратися на Михайлівській площі і вшанувати пам'ять загиблих та постраждалих під час Чорнобильської катастрофи. На площі встановлять свічки пам'яті, після чого, в 19:00, відбудеться вшанування жертв Чорнобиля хвилиною мовчання. Приєднатися до акції можна онлайн.
27-28 квітня студентський фестиваль "Видавничий Non Stop" вже у четвертий раз об'єднає всіх, хто любить читати і створювати книги. Захід стане місцем зустрічі студентів видавничого та журналістського напрямків з досвідченими представниками креативного класу - видавцями, засновниками книжкових проектів, дизайнерами-графіками, журналістами. Тема четвертого фестивалю - видавничі інновації. У програмі проекти, які за останній рік змогли привернути до себе увагу інтелектуалів: перша українська платформа краудпаблишинга Komubook, журнал "Куншт", проект "Читомо". Фестиваль триватиме більше тридцяти годин. Крім участі в дизайнерських майстер-класах, конкурсі буктрейлеров, видавничих квестах, загадковому буккросингу, гості зможуть відновити сили і розслабитися, відвідавши вже традиційну "Ніч музики і поезії". Захід стартує о 9:30. Участь безкоштовна. Більш детально про захід можна дізнатися тут.
В 10:00 у Дипломатичній академії України (вул. Велика Житомирська, 2) відбудеться другий форум культурної дипломатії України, який є спільною ініціативою Київського офісу Інституту Кеннана та Міністерства закордонних справ України. Під час Форуму представники уряду, Верховної Ради України, громадські активісти та міжнародні експерти визначать питання державної стратегії розвитку культурної і громадської дипломатії України. Форум надасть рекомендації українському уряду, урядовому сектору та іншим репутаційної політики України щодо шляхів покращення культурної дипломатії України і виведення її на новий рівень ефективності та стратегічного планування. З програмою форуму можна ознайомитися онлайн. Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Фото: Французький філософ Філіп де Лао прочет відкриту лекцію "Бабин яр без міфів: уроки пам'яті від Анатолія Кузнєцова" (day.kyiv.ua)
О 18:30 книгарня "Є" (вул. Лисенка, 3) запрошує на зустріч з французьким філософом Філіпом де Лара, який прочитає публічну лекцію на тему "Бабин яр без міфів: уроки пам'яті від Анатолія Кузнєцова". Бабин Яр є місцем нацистських злочинів 1941-1944 рр. в Україні. І одночасно Бабин Яр - символ цензури і замовчування злочинів іншого тоталітарного режиму - радянського. Як вийти з кола брехні комуністів про "Великій Вітчизняній війні" і створити колективну пам'ять на основі правдивих свідчень і досліджень? Роман-документ "Бабин Яр" Анатолія Кузнєцова (1929-1973), видатного письменника, який жив неподалік від цього місця, є важливим уроком історії та пам'яті усіх жертв як нацизму, так і комунізму. Захід пройде на французькою мовою з синхронним перекладом на українську.
Фото: Вечірка для задротів пройде на території кав'ярні Squat 17b (weloveua.com)
Також в 18:30 на території кав'ярні-дворику Squat 17b (вул. Терещенківська, 17б) пройде вечірка для задротів – Zadrot party. Секрети заходу організатори поки що не розкривають. Тому слідкуйте за оновленнями тут.
І знову літературний вечір пропонує провести кав'ярня "Хармс" (вул. Володимирська, 45а). О 19:30 відбудеться зустріч-презентація книги Ярослава Мельника "Маша, або Постфашизм". Про людину і про те, як їм бути, про історію поділу людей на "вищих" і "нижчих", про літературу як терапії, досвід України, Литви і Франції (і не тільки про це все) – гості книжкової крамниці-кафе мають можливість поговорити з відомим на Заході і в Україні письменником, тричі фіналістом "Книги року ВВС", автором однієї з найяскравіших книжкових новинок цього сезону "Маша, або Постфашизм" - Ярославом Мельником. Вхід на захід вільний, за попередньою реєстрацією.
Фото: 28 квітня відбудеться весняна акція "Велосипедом на роботу" (totalwomenscycling.com)
Асоціація велосипедистів Києва в черговий раз проводить традиційну акцію "Велосипедом на роботу". Столичні велосипедисти будуть збиратися з 8:00 до 10:00 на майдані Незалежності, де для початку пройде міні-сніданок із печивом, фруктами, кавою і чаєм. В цей день активісти закликають киян їхати на роботу або навчання саме на велосипеді, щоб показати, що цей вид особистого транспорту дійсно може бути зручним, швидким і дешевим. Приєднатися до акції, а також дізнатися додаткову інформацію, можна тут.
В 19:00 простір CANactions (вул. Михайлівська, 22Б) запрошує на відкриту лекцію майстра народного мистецтва з вишивки Юрія Мельничука "Архітектоніка українського народного костюма". Лектор розповість про елементи народного одягу, їх класифікації у загальній системі складових народного костюма, про регіональні відмінності українських костюмів, їх варіативності у відповідності з віковою групою і сімейним становищем, про крої та оздобленні костюма. Реєстрація на лекцію обов'язкове.
Мала галерея Мистецького Арсеналу продовжує серію концертів експериментальної музики. 28-29 квітня в 19:00 київські музиканти, не обмежуючись жанрами і методами композиції, проведуть другий івент з серії спеціального слухання – "Матеріали". Слухачів будуть занурювати в тембровое різноманіття композицій зі скла, паперу, бетону, каменю, металу і поліетилену, тканини та пластмаси. Вхід на захід вільний. Деталі незвичайного виступу можна дізнатися тут.
Фото: Виставка"ИЛЮСТАРТ" триватиме до 29 квітня. Автор ілюстрації - Валерії Леблан, Франція (Facebook/sky.art.foundation)
З 11:00 до 19:00 в столичному арт-просторі Sky Art Foundation (вул. Стрілецька, 7/6) проходить виставка ілюстрацій молодих українських та французьких художників "ИЛЮСТАРТ" в рамках фестивалю "Французька весна в Україні". Виставка "ИЛЮСТАРТ" підкреслює, якщо в цьому є необхідність, що ілюстрація - це повноправний вид мистецтва, що володіє універсальною мовою. Франція та Україна мають багато спільного в цьому художньому вимірі.
Фото: У FEDORIV Hub Тетяна Дубовик прочитає лекцію "Суспільне благо, або як держави приймають рішення" (prezi.com)
FEDORIV Hub (вул. Велика Васильківська, 5) продовжує серію лекцій PRINCIPLES OF ECONOMICS. 28 квітня о 19:30 старший викладач Київської школи економіки Тетяна Дубовик прочитає лекцію на тему "Суспільне благо, або як держави приймають рішення". Чи Правда, що чиновники дбають про загальне благо, а приватники — служать виключно власним інтересам? Як створюються суспільні блага? Може чи держави бути занадто багато, і як вирахувати оптимальний рівень держвидатків? Що повинно залишитися в руках держави і хто буде будувати дороги, якщо не буде держави? Про це в лекції Тетяни Дубовик. Вхід на лекцію вільний за попередньою реєстрацією.
У п'ятницю до себе в гості запрошують виставкові простору Києва.
З 11:00 до 19:00 в Музеї сучасного мистецтва України (вул. Кирилівська, 41) проходить виставка талановитих закарпатських художниць "Мальовниче Закарпаття". Закарпаття - унікальний край, щедро обдарований казковою природою, багатими барвистими пейзажами, унікальною колоритною культурою і дуже талановитими людьми. Художні твори п'яти закарпатських майстрів Боршош-Литун Людмили, Кирлик Світлани, Манайло-Приходько Вікторії, Наталії Мирончук, Павук Андреі підкреслюють це твердження.
Фото: Французька весна в Києві триває. У п'ятницю пройде виставка "Дахи Парижа" і парфумерна інсталяція "Одинадцять світів і чотири почуття" (thetoc.gr)
З 08:00-23:00 ресторан Très français (вул. Костьольна, 3) запрошує на міні-виставку Ігоря Гайдая "Дахи Парижа" в рамках фестивалю Французької весни в Україні. Ігор Гайдай - один з найбільш відомих і успішних українських фотографів, автор гучних проектів "Разом.иа", "Хліб" і "Саман", а також декількох десятків виставок по всьому світу.
З 11:00 до 20:00 в Галереї parfum офіс (вул. Кожум'яцька, 18) проходить ольфакторна інсталяція "Одинадцять світів і чотири почуття", також створена в рамках щорічного фестивалю французької культури в Україні "Французька весна". Буде представлена альтернативна версія сприйняття ароматів, в якій задіяний не тільки ніс, але і зір, слух і навіть дотик. Творча група, яка складається з двох художників, поетеси та дуету музикантів, об'єднаних проектом parfum офіс, розробила магічний чуттєвий ритуал знайомства з парфумом на основі високих ароматів французьких брендів Olibere і Jacques Zolty.
У просторі IZOLYATSIA (вул. Набережно-Лугова, 8) працює виставка "ZBOR. Рух білоруського мистецтва". Експозиція охоплює понад 200 експонатів: документальні фотографії, дослідницькі есе, а також оригінальні роботи білоруських художників, створені в період з кінця 80-х років минулого століття до наших днів. Значну частину експозиції складає велика медіа-презентація, включаючи оригінальні відео-роботи більш ніж двадцяти авторів, а також рідкісні документальні відеоматеріали перформансів і мистецьких акцій. Режим роботи: без вихідних, 12:00 - 20:00.
Фото: На виставці "Ботаніка" можна зблизька розглянути кілька видів хижих рослин. Приміром, Непентес або Кувшиночник (Styler.rbc.ua)
З 11:00 до 18:00 в галереї "Лавра" (вул. Лаврська, 1) проходить всеукраїнський арт-проект "Ботаніка". Художники з різних міст країни, представники різних шкіл і напрямів, класики українського сучасного мистецтва і молодь пропонують піти від соціальних проблем і будуть міркувати про природну красу природи і філософії. В основу концепції "Ботаніки" лягло твір Вольфганга Гете "Метаморфоз рослин" - ключ до розуміння виростання рослин і людського життя. Гете виступав проти "поспішності нетерплячого розуму". Історію, логіку і феноменологію життя повинен був визначити очей. Рослина могла розповісти про пристрій світу.
Фото: Українське мистецтво розпису великодніх яєць стало головним акцентом фестивалю авторської писанки (Styler.rbc.ua)
Великодні заходи в Києві також радують. Всеукраїнський фестиваль писанки в Києві проходить на території Національного заповідника "Софія Київська" (з 23 квітня по 9 травня). Організатори масштабного заходу підготували для киян і гостей столиці перфоманс "374 художника" – в цьому році на Софійській площі покажуть рекордна кількість великих писанок – 374 штуки. Крім того, гості фестивалю можуть розглянути унікальну колекцію маленьких писанок зі всієї України. Загальна кількість таких великодніх яєць ("мальованок" і "дряпанок") складе близько 40 тис.
Зверніть увагу, що "Володимирська гірка" у цьому році стала гармонійним продовженням Всеукраїнського фестивалю писанки в Києві. У парку площею 10,6 га проходить європейський фестиваль Paska Fest.
Наприкінці квітня "Зимова країна" на ВДНГ перевтілюється в новий літній формат - "Країна розваг". Перший захід в парку розваг нового формату пройде 1 травня. Вхід на всі заходи вільний.
Великдень 2016 на ВДНГ стартує біля центрального фонтану, де відбудеться пасхальний молебень. Далі пройде великоднього розговіння. На території ВДНГ встановлять інсталяцію з великих писанок, які будуть декорувати самі гості. Також можна буде взяти участь у безкоштовних тематичних майстер-класах.Насичена програма чекає на маленьких гостей заходу. У дитячій зоні будуть працювати інтерактивні атракціони, аквагрим, конкурс для маленьких курчат, хореографічна постановка від групи аніматорів.
Фото: На виставці "Сонячний Великдень 2016" можна побачити унікальні решетилівські килими української художниці Ольги Пилюгиной (wikipedia.org)
В Центрі української культури та мистецтв (вул. Хорива, 19-В) відбудеться виставка "Сонячний Великдень 2016". Вхід вільний. На виставці буде представлено писанки, гобелени та килими, народні ляльки, вишивка, вітражний розпис, вироби з лози, скла, соломи, металу, тіста і т. д. Можна буде побачити решетилівські килими Ольги Пилюгиной (ручне ткачесвто), старовинні вишиті сорочки та рушники з колекції Олександра Опария, серію робіт "Великоднє диво" – сплетені з трави і соломи тотемні тварини з української міфології. Родзинка свята – великодня пошта, а також серія сімейних майстер-класів.